Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘‘Три мільйони віддамо Льоні’‘
Новости - Криминал
26.06.2017 13:27

Порушити закон, організувавшии корупційну оборудку, закликав своїх колег депутат Каховської міськради Руслан Романенко.

 

‘‘Мені простіше, якщо ми покладемо відповідальність на Сашу і підрядника Льоню. Тож давайте як виняток приймемо рішення про виділення необхід­них коштів в обхід ‘‘Прозорро’‘! Не думаю, що за це можуть когось покарати’‘, — заявив депутат міськради, директор ТОВ ‘‘Тройка’‘ Руслан Романенко на сходці у центрі Каховки 13 червня.

Темою цієї зустрічі стало обговорення питання реконструкції центральної площі біля районного будинку культури ім. Фрунзе. Попри те, що сам проект уже давно готовий, депутати міськради з 2015 року так і не спромоглися виділити кошти і дати старт роботам. Спочатку їм не сподобалася ідея встановити на площі фонтан. А потім їм прийшла думка покласти там не бетонну плитку, а гранітну. За словами директора  ‘‘Комунального транспортного підприємства’‘ Олександра Зайцева, це призведе до здорожчання вартості реконструкції — з 1,54 мільйона гривень до орієнтовно 2,8 млн. грн.

Повідомлення про нову задумку депутатів викликало бурхливу реакцію містян. Одним ідея дуже сподобалася, іншим категорично ні. ‘‘Навіщо витрачати мільйони на граніт, коли величезна кількість вулиць, починаючи з центральної частини міста, взагалі не має асфальтового покриття? Для чого така розкіш?’‘ — обурюються вони.

За словами ж Романенка, гранітна плитка може пролежати сто років. Міський голова Андрій Дяченко вважає це поганим аргументом: ‘‘Я проти гранітної плитки, тому що це дорого. Крім того, з часом урбаністика змінюється. А якщо через 20—30 років каховчани захочуть повністю змінити дизайн площі? Чому ні? Також я категорично проти площі без фонтана. Нехай він буде не мегарозкішний, простенький. Але в такому місті, як наше, це дуже потрібна річ, тим більше на центральній площі’‘.

Аби переконати каховчан, Руслан Романенко привіз на сходку зразки гранітної плитки (на фото) і розповів, у кого її можна придбати за найнижчою ціною. За його словами, виділяти необхідні мільйони гривень з міського бюджету потрібно неодмінно в обхід системи публічних закупівель ‘‘Прозорро’‘:

— Давайте візьмемо все в свої руки. З ‘‘Прозорро’‘ ми отримаємо скадовський варіант, коли переможець електронних торгів не встиг покласти плитку на тамтешню Набережну до початку нинішнього курортного сезону, — пояснив він.

Пропозиція Романенка ви­глядала як цілковита нісенітниця. Тим більше, що до того він багато разів вимагав покарання для чиновників-корупціонерів, які намагаються розпиляти кошти платників податків. Однак тут він геть забув про свої ж принципи і запропонував використати корупційні схеми. Не збентежила ця ідея і жодного з присутніх на сходці його колег — приміром, із партії ‘‘Самопоміч’‘. Виходить, якщо дуже хочеться порушити закон, то нічого страшного? ‘‘Своїм людям’‘ можна?

‘‘У разі прийняття міськрадою рішення про виділення 2,8 млн. гривень в обхід ‘‘Прозорро’‘ ви готові його виконати?’‘ — поцікавився я у Олександра Зайцева. ‘‘Депутати можуть приймати будь-яке рішення. Але за законом закупівлі на суму від 200 тисяч гривень і вище повинні проводитися ви­ключно через систему ‘‘Прозорро’‘. Я зобов’язаний дотримуватися чинного законодавства. Бо потім питати будуть з мене, а не з депутатів’‘, — відповів він.

Цікаво, що присутні на сходці згодом визнали, що, крім довговічності, ніяких інших переваг у гранітної плитки немає. ‘‘І в неї, і в плитки бетонної вистачає проблем. Той же граніт розриває часом швидше, ніж бетон. З цієї ж причини всі роботи необхідно замовляти у однієї особи. Не бажано, щоб плитку поставляв один, а клав інший. Бо в разі виникнення проблем вони будуть перекладати провину один на одного і замовнику робіт буде непросто щось довести’‘, — зауважив Сергій Яковенко. Руслан Романенко визнав, що граніт має свої особливості, однак наполягає таки на розділі робіт: плитка — окремо, укладка — окремо. На якому варіанті остаточно зупиняться народні обранці, буде вирішено найближчим часом.

Олег БАТУРІН.