Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Нехлюйство депутатів до суду довело
Новости - Криминал
26.06.2017 13:27

З вини народних обранців рахунки Каховської міськради можуть заблокувати.

 

У фіктивному доведенні до банкрутства комунального підприємства ‘‘Наш дім’‘ звинувачують Каховську міську раду і її виконавчий комітет. З відпо­відною заявою до Господарського суду Херсонської області звернувся ліквідатор цього КП, арбітражний керуючий Олександр Сашин. Він пропонує покласти субсидіарну відповідаль­ність на обох відповідачів, з яких вимагає стягнути 2 565 652 грн. 11 коп. Як констатує міський голова Каховки Андрій Дяченко, якщо суд встановить провину виконавчого комітету і міської ради, то всі рахунки ‘‘білого дому’‘ будуть заблоковані.

Про ймовірність цього ‘‘Новий день’‘ попереджав ще у 2012 році. Саме тоді з подачі депутатів міськради від Партії регіонів, які згодом перейшли до ‘‘Опо­блоку’‘ міською радою було прийнято рішення про передачу майна КП ‘‘Наш дім’‘ на баланс щойно створеного КП ‘‘Кахов­ська керуюча компанія’‘. Це було пов’язано з рішенням народних обранців об’єднати два комунальні підприємства ‘‘Наш дім’‘ і ‘‘Житловик-Свєтлово’‘ в одне начебто з метою економії коштів громади. Слухати зауваження юристів та комунальників один із головних ідеологів цього рішення депутат Павло Філіпчук не захотів. Усі намагання підійти до реформи в комунальній сфері міста виважено наштовхувалися на його істеричні крики, образи і навіть погрози. Враховуючи, що таку манеру поведінки у подальшому гаряче підтримували депутати від ‘‘Самопомочі’‘, ‘‘Батьківщини’‘ та інших політичних сил, дослухатися до порад фахівців у міськраді так і не захотіли. Натомість ще 5 років тому Каховською міжрайонною прокуратурою через суд було оскаржено і визнано незаконним рішення міської ради. Однак виконувати рішення суду вона відмовилася.

Пікантності ситуації додавало те, що частина майна КП ‘‘Наш дім’‘ на момент передачі його КП ‘‘ККК’‘ перебувала у податковій заставі. За словами Олександра Сашина, станом на 30 листопада 2016 року статутний фонд ‘‘Нашого дому’‘ становив 24,99 млн. грн., а підприємство досі продовжує залишатися самостійним господарюючим об’єктом.

— Згідно з висновком Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, результати проведеного аналізу показників фінансово-господарської діяльності підприємства-боржника ‘‘Наш дім’‘ вказують на ознаки доведення його до фіктивного банкрутства. А Закон України ‘‘Про банкрутство’‘ зобов’язує мене як ліквідатора за­явити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за ці дії. У цьому ж законі вказано, що органи місцевого самоврядування, що є власниками майна і уповноважені ним управляти, зобов’язані в межах своїх повноважень вживати своєчасних заходів для запобігання банкрутству боржників. Натомість у даному випадку Каховська міськрада і її виконавчий комітет своїми неправомірними та недобросовісними діями позбавили боржника КП ‘‘Наш дім’‘ активів, унеможливили здійснення ним своєї господарської діяльності, що неминуче призвело до несплати грошових зобов’язань і як наслідок до банкрутства, — констатує Олександр Сашин.

Нагадаємо, що схожі проблеми виникли і на КП ‘‘Житловик-Свєтлово’‘. Проте коли представники останнього намагалися озвучити їх на сесіях міськради, депутати у відповідь кричали: ‘‘А ви що, ще існуєте? Ваші проблеми нас не цікавлять! Ідіть звідси!’‘.

Перше судове засідання по справі фіктивного доведення до банкрутства КП ‘‘Наш дім’‘ призначене на 22 червня. ‘‘Сподіваюся, суд поставить крапку у цьому питанні, — коментує Андрій Дяченко. — В будь-якому випадку вся ця історія — наслідок хаотичного об’єднання двох комунальних підприємств і порушень при передачі майна з балансу на баланс та подальшої процедури ліквідації. Так, свого часу я як депутат міськради минулого скликання теж був ініціатором створення КП ‘‘ККК’‘, однак був проти того, як це робилося. Тому після створення ‘‘ККК’‘ я віді­йшов від цих справ і не брав у них участі’‘.

Олег БАТУРІН.

>