Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Як російська ФСБ береги поплутала
Новости - Криминал
14.07.2017 10:39

В ніч на 30 червня військові Збройних сил разом із прикордонниками Херсонського загону на березі Перекопської затоки затримали двох вій­ськовослужбовців прикордонної служби ФСБ РФ, які збилися з маршруту.

Затримали їх випадково близько 2:30 ночі. Як виявилося, старший прапорщик Владімір Кузнєцов (на фото на 3-й стор. ліворуч), уродженець Благовіщенська Амурської області, і старший лейтенант Аскар Кулуб (праворуч) із Морозовського району Ростовської області в ході навчань збилися з маршруту і за­йшли на територію України. Зрозумівши, що втратили орієнтування і не будучи взагалі знайомими з місцевістю, вони вирішили перечекати до сходу сонця, проте були помічені українськими військовими. На березі затоки також виявили човен, на якому затримані причалили.

Оперативно ФСБ Росії підтвердила, що обидва чоловіки є їхніми співробітниками. Це само по собі унікально, адже досі Росія завжди кидала напризволяще всіх своїх кадрових військових і співробітників ФСБ, яких затримували поблизу з окупованими РФ українськими територіями. Самі затримані розповіли, що їх перекинули на службу до окупованого Криму недавно. За їхніми словами, мало хто з прикордонників ФСБ РФ бажає служити на півострові: зар­плати там менші, ніж на материковій території Росії, а ціни значно вищі. І Аскар, і Владімір ніколи до того ані в Криму, ані в інших регіонах України не бували.

Не менший резонанс ви­к­ликали дві постанови Каланчацького районного суду від 30 черв­ня, за якими виявленим диверсантам ФСБ РФ призначено покарання у вигляді 15 діб адміністративного арешту і штрафу розміром по 320 гривень. ‘‘Тих громадян України, котрих затримують при спробі невеличкої контрабанди через кордон, карають суворіше’‘, — зауважують юристи.

У більшості всеукраїнських видань постанови Каланчацького суду були розкритиковані як юридично нікчемні. По-перше, в їх текстовій частині міститься багато неточностей (приміром, невірно вказано час затримання — 11.00 замість 02.30). По-друге, в них відсутні свідчення про те, що співробітники ФСБ нібито ‘‘відпрацьовували роль порушників у ході навчань у Криму’‘. Неточно вказаний і номер військової частини ФСБ РФ (замість розташованої в окупованій Балаклаві частини 9930-С суд вказав 9930, що належить прикордонному загону на території Черкаської області). Крім того, суд постановив повернути всі вилучені у затриманих речі, до яких, вочевидь, віднесли і човен, на якому вони потрапили на материкову ділянку України.

Після оприлюднення текстів судових постанов стало відомо, що СБУ відкрила кримінальне провадження стосовно обох затриманих. За повідомленням прес-служби СБУ, розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Тож нині обом диверсантам світить до 5 років позбавлення волі.

‘‘Слідством встановлено, що громадяни РФ, співробітники ФСБ — заступник начальника резервної застави Аскар Кулуб і начальник кінологічної групи Владімір Кузнєцов — в період з грудня 2016-го до 30 червня 2017 року виконували службові завдання в інтересах Російської Федерації з метою зміни меж території або державного кордону України. Зараз затримані перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Слідство триває. Найближчим часом слідчі СБУ оголосять співробітникам ФСБ про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України і ініціюють обрання їм запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою’‘, — сказано в повідомленні прес-служби СБУ.

Інцидент на кордоні з окупованим Кримом мав наслідки для всіх російських ‘‘прикордонників’‘ з півострова. Все керівництво тамтешнього управління, що нині тимчасово розташовується в Армянську (основне місце його дислокації — Джанкой), без зайвих сантиментів було звільнено. Самі ж затримані навіть не сумніваються, що вже не є кадровими прикордонниками Росії, вважаючи, що їх цілком могли звільнити ‘‘заднім числом’‘, як це не раз траплялося з іншими їхніми колегами.

Що ж стосується подальшої їхньої долі, то після винесення остаточного вироку Кулубу і Кузнєцову їх можуть обміняти на когось із українських заручників, яких насильно тримають на території Російської Федерації. Аналогічним чином була звільнена з російського полону Надія Савченко, котру обміняли на затриманих ро­сійських військових Алєксандра Алєксандрова і Євгєнія Єрофєєва.

Олег БАТУРІН.