Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Нелегальний бізнес на піску
Новости - Криминал
17.08.2017 07:27

11

‘’Херсонщина перебуває на межі техногенної катастрофи’’, — таку сенсаційну новину оприлюднив у липні депутат Херсонської обласної ради від Радикальної партії Ляшка Микола Ставицький. За його словами, акти­вістами ‘’Української добровольчої армії’’, організацій ‘’Стоп Корупція!’’, ‘’Державницька ініціатива Яроша’’ і ‘’Ніхто, крім нас’’ було викрито компанію, що розкрадала намите піщане дно перед дамбою Каховської ГЕС на території села Веселого Бериславського району (на фото). ‘’Нечисті на руку ділки, нібито отримавши дозвіл на розчистку фарватера в нижньому Дніпрі нижче дамби, насправді крадуть та незаконно продають пісок, що слугує грунтовою подушкою, штучно створеною для підкріплення фундаменту ГЕС’’, — додав Ставицький.

Хто там облаштувався у Веселому?

— Ця історія триває вже два роки. Востаннє представники компанії ‘’Аквабуд-Херсон’’ зайшли до нашого берега баржею і почали вивантажувати пісок та великими машинами вивозити його до Нової Каховки, — коментує веселівський сільський голова Людмила Аннас. — Колись з цієї ділянки берега ходив малесенький пароплавчик на Каховку. Кажуть, нібито тут навіть був причал. Проте ніяким чином ця прибережна зона не пристосована для подібної діяльності.

За словами сільського голови, минулого року представники ТОВ ‘’Компанія ‘’Аквабуд-Херсон’’ приїжджали до сільради і привозили нібито оформ­лену угоду з Херсонською облрадою на очистку акваторії Дніпра. Вони розповіли, що у 2016-му чистили акваторію в районі села Львового і баржею вивозили до нас пісок, а потім перевозили його на один із заводів Нової Каховки. Представники компанії попросили надати їм дозвіл на передачу в оренду прибережної земельної ділянки. Ми їм у цьому відмовили, адже генеральним планом села там не передбачена подібна діяльність. Крім того, ця територія є прибережною захисною зоною. У відповідь на це вони просто захопили вказану ділянку самовільно.

— 19 липня п. р. Веселівська сільрада направила компанії ‘’Аквабуд-Херсон’’ лист, в якому виступила категорично проти проведення ними на території ради будь-яких робіт, вимагала їх припинення, звільнення фактично самовільно зайнятої ними земельної ділянки і приведення її у відповідний стан. У разі невиконання цих вимог ми попередили про звернення до правоохоронних органів із повідомленням про скоєння злочину. Згодом ми таки звернулися до СБУ. Її представники до нас приїжджали і повідомили про відкриття кримінального провадження (за ст. 240 КК України ‘’Порушення правил охорони або використання надр’’. — Прим. авт.). Згодом ‘’Аквабуд-Херсон’’ припинив свої роботи. Наприкінці липня вони виїхали від нас, і з тих пір ми їх не бачили, — підкреслила сільський голова.

Людмила Аннас зазначила, що жодної копійки від діяльності компанії сільська рада не отримала. ‘’Фактично вони займалися відвантажуванням і вивезенням піску. Хоча у людей склалося враження, ніби вони тут же у нас його відбирають. З іншого боку, ми ж не могли цілодобово слідкувати за тим, що саме вони там роблять’’, — доповнила вона.

Загроза для дамби

Чергування на цій ділянці берега влаштували й активісти. Саме реакція громадськості, на думку Миколи Ставицького, і дозволила припинити незаконну діяльність. ‘’За нашою інформацією, ця компанія мала до кінця серпня витягнути з дна Каховського водосховища 50 тисяч тонн піску. Страшно уявити, якщо б спільними зусиллями не вдалося припинити таке варварство. Адже через руйнування штучно створеного рельєфу дна могли б утворитися промоїни під конструкцією дамби. Це могло б призвести до її руйнування’’, — зазначив він.

ТОВ ‘’Компанія ‘’Аквабуд-Херсон’’ зареєстрована в Одесі і за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб займається такими видами діяльності, як добування піску, гравію, глин, каоліну, оптовою торгівлею деревиною, послугами вантажного мор­ського і річкового транспорту, склад­ським господарством. Її засновники — два жителі Українки і Броварів Київської області. За повідомленнями в пресі, ‘’Аквабуд-Херсон’’ реалізував намитий пісок ТОВ ‘’Енерджі-Продакт’’, що знаходиться на місці колишнього ТОВ ‘’Завод будівельних матеріалів № 1’’ у Новій Каховці. Це підпри­ємство займається виготовленням виробів із бетону для будівництва.

‘’Збитки інтересам держави у великих розмірах’’

Крім того, компанія ‘’Аквабуд-Херсон’’ кілька разів була фігурантом судових справ. Так, в ухвалі Херсон­ського міського суду від 24 листопада 2016 року згадується рапорт старшого уповноваженого управління СБУ в Херсонській області майора А. С. Мальцева. ‘’З рапорту вбачається, що служ­бовими особами ТОВ ‘’Компанія ‘’Аквабуд-Херсон’’, прикриваючись офіційними документами на проведення днопоглиблювальних робіт, за попередньою змовою зі службовими особами державного підприємства водних шляхів ‘’Укрводшлях’’ здій­снюється намив білого річкового піску в місцях його залягання на території Херсонської області, який у подальшому незаконно привласнюється з подальшим збутом, внаслідок чого за­вдається шкода економічним інтересам держави у великих розмірах. Вказані роботи, начебто, проводяться на підставі листа відокремленого підрозділу ДП водних шляхів України — ‘’Дніпровська технічна дільниця водних шляхів’’ у межах правої бровки транзитного водного шляху перекату Львівський на р. Дніпро. Згідно з нормами чинного законодавства піднятий в ході робіт ґрунт має бути оприбуткований замовником робіт, а саме відповідним підрозділом ‘’Укрводшляху’’ або за рішенням останнього переданий на користь органів місцевої влади та використаний на господарські потреби, тобто поліпшення ландшафту, засипку зон підтоплення. Разом із тим, учасниками незаконного видобутку реалізовується схема привласнення піску шляхом перекручення норм чинного законодавства та спробами трактування його положень на власну користь... Службові особи вказаних суб’єктів господарської діяльності намагаються ухилятися від отримання відповідних дозволів, прикриваючись проведенням планових днопоглиблювальних робіт, при проведенні яких дозволи не вимагаються, але і не передбачається видобуток корисних копалин.

Користуючись відсутністю контролю та обліку з боку посадових осіб ‘’Укрводшляху’’ щодо обсягу піднятого ґрунту (піску), що має відвантажуватися на визначені в технічних умовах майданчики, службові особи ТОВ ‘’Компанія ‘’Аквабуд-Херсон’’ організували збут піску. Останні безпідставно привласнили видобутий пісок, використовуючи норми Цивільного кодексу України для виробничих підприємств’’, — вказується в ухвалі суду.

Сама ця ухвала була винесена за клопотанням слідчого Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо тимчасового доступу до речей і документів, що знаходяться у володінні власників судна ‘’Віргінія’’, яке, власне, і транс­портувало намитий пісок. А 20 липня 2017 року Херсонський міський суд виніс ще одну ухвалу за клопотанням поліції щодо доступу до речей і документів уже самого ТОВ ‘’Компанія ‘’Аквабуд-Херсон’’. Тож, ймовірно, саме через це керівництво компанії таки вирішило припинити свою діяльність у Веселому.

Олег БАТУРІН.