Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Хто виховуватиме олімпійський резерв?
Новости - Спорт
08.11.2017 11:14

2У Херсоні збираються реорганізувати дві спортшколи. Про це стало відомо під час прес-конференції від її ініціаторів, котрі обіймають керівні посади у галузі спорту. Дамоклів меч навис над ДЮСШ № 2 та ДЮСШ з веслувальних видів спорту, підпорядкованих Херсонській обласній раді. Останнім часом сюди зачастили комісії. Заклади, які функціонують вже давно, раптом звинуватили у недостатній якості підготовки вихованців. При облдержадміністрації створили робочу групу, котра близько місяця вивчала діяльність двох спортивних шкіл і зробила висновок, що фінансувати ДЮСШ з бюджету недоцільно. Так постало питання про реорганізацію. Керівництво шкіл впевнене: все не просто так.

— Чому це питання виникло? У ДЮСШ № 2 є своя територія — 1,65 га землі, яка дуже "солодка", і на неї поклали око, хочуть забрати, а наших дітей відправити на вулицю. Реорганізацію шкіл обласне управління молоді та спорту ініціювало ще в 2016 році, але тоді нічого в нього не вийшло. Завдяки спортивній спільноті заклади вдалося відстояти. Але от 20 жовтня відбулася нарада, на якій знову постало питання реорганізації шкіл. Протягом останнього року постійно на нас насилають перевірки, щомісяця по дві, по три: тільки закінчилася одна, присилають іншу. Технічно фальсифікують результати наших спортсменів, звинувачують, що ми розкрадаємо школу. Але, скільки не було перевірок правоохоронних органів, нічого не виявлено. Як це може бути? — зазначив директор ДЮСШ № 2 Олександр Черниченко.
Володимир Шадрін очолює постійну депутатську комісію з питань міжнаціональних відносин, освіти, культури, фізичної культури, молоді та спорту, курортно-туристичної діяльності облради. Депутат впевнений: реорганізацію двох ДЮСШ затіяли заради землі у затонах Дніпра, де розташовані спортивні бази.
— Під ДЮСШ № 2 є земельна ділянка, на яку є акт на постійне користування. Але як тільки відбувається будь-яка реорганізація чи ліквідація юридичної особи, акт на землю втрачає свою дію, і земля незрозуміло куди йде. Кому це треба? Ми зібралися тут, аби зберегти школи і щоб такі ініціативи більше не виникали. Наше завдання — зберегти ці бази, — зазначив Володимир Шадрін.
Виступив перед журналістами і в. о. директора Херсонського вищого училища фізичної культури депутат міськради Валентин Сух. Він вважає, що влада не тим займається, бо в області досі не прийнято програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017—2020 роки.
— Мене як депутата міської ради збентежило рішення  чиновників. По-перше, облдержадміністрація не має права втручатися в роботу органів місцевого самоврядування, а може лише рекомендувати. По-друге, дуже цікаво, що сьогодні в контексті Закону України "Про освіту" на третьому ступені навчального закладу діти мають визначатися з обранням майбутньої професії, і 116 з них хочуть присвятити себе спорту. На мою думку, сьогодні на Херсонщині практично не підтримується обдарована спортивна молодь, тому що в нас немає узгоджених дій між міською та обласною радою, — сказав Валентин Сух.
Слово взяв і голова комітету з питань молоді та спорту Громадської ради при ОДА, президент обласної федерації веслувальних видів спорту Ігор Гарагуля. Він зазначив, що обласне управління молоді та спорту аж ніяк не стимулює появу вищих спортивних досягнень для Херсонщини. І як приклад навів підготовку області до Олімпійських ігор, які відбулися минулого року.
— За півроку до старту олімпійський комітет звернувся з письмовою заявою до управління. Там сказали, що збірні команди і так фінансуються державою. Навіщо нам треба? І лише особисте втручання голови ОДА Андрія Гордєєва проштовхнуло це питання. І чим все закінчилося? Допомога, яку мали надати олімпійцям, котрі отримали ліцензії, прийшла не до змагань, а навздогін. І це виглядало, вибачте, як премія. Але ж олімпійцям треба допомагати вчасно, сьогодні, зараз. Ми вже один рік олімпійського циклу прогуляли, наступний — основний, передолімпійський рік. Це отримання ліцензій. Якщо ми не підготуємося, до олімпіади можемо й не дійти, — повідомив Ігор Гарагуля.
У підсумку спікери прес-конференції зробили висновок: не можна допустити закриття дитячо-юнацьких шкіл, в яких виховують олімпійський резерв на Херсонщині з веслування. А депутат облради Володимир Шадрін зазначив, що варто взагалі поставити питання про доцільність перебування на займаній посаді нинішнього керівника управління молоді та спорту ОДА.
Марина САВЧЕНКО.


Училище станет колледжем

В Херсоне одним коледжем станет больше — теперь уже спортивным. Именно этого статуса добивается трудовой коллектив Херсонского высшего училища физической культуры. Такое право ему дает новая редакция Закона Украины "Об образовании", позволяющая совмещать предоставление базового и высшего образования.
Сейчас после окончания двух курсов ХВУФК его выпускники получают квалификацию младшего специалиста (которая практически нигде не востребована). И оказываются перед выбором: идти на вольные хлеба с перспективой безработицы либо продолжать учебу, поступая на третий курс факультета физвоспитания Херсонского государственного университета. Естественно, большинство выбирает второй вариант. С приобретением же статуса колледжа учащиеся кузницы олимпийских кадров смогут получать диплом о высшем образовании на базе самого ХВУФК. И с полным правом работать после этого тренерами в спортклубах и ДЮСШ, преподавателями физкультуры в школах и оздоровительных центрах — всюду, где требуется степень бакалавра. А новые возможности, в свою очередь, привлекут в училище больше молодых и перспективных спортсменов.
Профильная депутатская комиссия Херсонского областного совета по вопросам культуры, науки, образования, молодежной политики, физкультуры и спорта поддержала инициативу работников ХВУФК относительно преобразования коммунального училища в колледж. Однако это лишь первый шаг. Ему предстоит заново пройти сложную процедуру аттестации и лицензирования Министерства образования и науки Украины, внести изменения в учебный процесс. Эта работа не на один день, так что "полноправный" спортивный колледж облсовета в Херсоне заработает не раньше, чем с 1 сентября 2018 года.
Тренеры и педагоги ХВУФК будущее создание колледжа приветствуют — ведь более высокий статус учебного заведения открывает для него и новые перспективы. Они опасаются лишь того, что под предлогом реорганизации здесь проведут очередное сокращение штатов. Однако и. о. директора училища Валентин Сух убеждает, что никаких сокращений в связи с реформой не планируется. Напротив, уже сейчас ХВУФК расширяется: к 11 его отделениям недавно добавилось еще 2 — по футзалу и самбо-дзюдо. А новые отделения — это и дополнительные штатные единицы.     
Сергей ЯНОВСКИЙ.


Радость — преодолеть себя!

Спортивное ориентирование не является олимпийским видом спорта, однако чрезвычайно популярно как в Украине, так и на Херсонщине. А помогает детям и молодежи овладеть его навыками кружок спортивного ориентирования, который работает в Центре внешкольной работы Херсонского горсовета. Уже более 20 лет руководит кружком Николай КАПАРА.

Николай Васильевич гордится своими воспитанниками, ведь они показывают замечательные результаты на различных соревнованиях. В частности, в чемпионате Украины по спортивному ориентированию (рогейн), который состоялся в селе Великие Копани Олешковского района.
"Есть два вида соревнований по ориентированию, — поясняет Николай Васильевич, — спортивное ориентирование бегом, при этом дистанция может быть от 1 до 11 километров. И есть, как я его оцениванию,  полуэкстремальный вид — рогейн. И смысл его не в быстроте прохождения дистанции, а в том, чтобы набрать наибольшее количество баллов. А длительность нахождения на дистанции может быть от 3 до 24 часов. И в данном случае спортсмены находились на дистанции именно 24 часа. С картой движения, на которой были отмечены пункты с их оценкой в баллах, они ознакомились за 3 часа до старта, а далее сами продумывали свой маршрут движения, чтобы отметиться в тех пунктах, которые помогут набрать наибольшее количество баллов".
Как рассказал тренер, спортсмены выходят на маршрут в соответствующей погоде экипировке, имеют при себе аптечку, воду (ее запас можно пополнить на пунктах) и шоколад — для поддержки сил.
На этот раз чемпионат Украины собрал более 100 участников из 14 областей, а принимали участие в нем как взрослые, так и молодежь, и юниоры.
В составе сборной команды Херсонской области выступало четверо спортсменов от Центра внешкольной работы, которые показали такие результаты в личных зачетах: в группе Ч-18 І место заняли Андрей Шеховцов и Александр Ильюк, а в группе Ж-18 — Виктория Лихтей и Елизавета Зайцева (все они воспитанники Николая Капары). Своим участием ребята внесли весомый вклад в командный результат — сборная Херсонской области заняла в этих соревнованиях І место.
Удачно кружковцы (на фото) выступили и на недавних международных соревнованиях в Киеве, где собралось 478 участников из 18 регионов Украины. Это как раз были соревнования по спортивному ориентированию бегом. Победителями и призерами по результатам трех дней соревнований в разных возрастных категориях и группах стали: Екатерина  Беляева, Анна Капара и Валентин Капара (І место); Назарий Данилюк и Мирослава Мизернюк (II место); Андрей Шеховцов (III место).
На вопрос, чем их привлекает спортивное ориентирование, ребята наперебой отвечали: нам нравится бывать на природе; мы ездим на соревнования в разные города, побывали уже в Трускавце, Ужгороде, Черкассах, Одессе, Харькове, Днепре; подружились с ребятами из других городов и узнали много нового; много тренируемся, и нам нравится преодолевать свою лень, свою неуверенность. Самая большая радость — преодолеть себя!
Елена ХОДУС.


Турнір пам’яті Героя
Хет-трик Бездольного
Новокаховська команда була вже знайома зі стадіоном "Старт" у Тавричанці. Щоправда, рік тому вона називалася по-іншому — "Новокаховець", та й гравців зі складу, який тоді виграв перший турнір пам’яті В. О. Найдьонової, залишилося всього 6. Але нинішня команда налаштована була на перемогу і доклала чимало сил і майстерності, аби її досягти.
Та господарям-футболістам "Тавричанки" вже в дебюті вдалося нав’язати суперникам свою гру. Вони частіше атакували ворота гостей і реально загрожували їх взяттям. Так тривало до 14-ї хвилини. Потім гра вирівнялася, і вже "Стріла" раз у раз переходила до атак.
А на 20-й хвилині рахунок було відкрито: півзахисник "Тавричанки" чітко виконав штрафний удар метрів з 25, і м’яч затріпотів у сітці — 1:0.
Буквально за хвилину господарі могли подвоїти рахунок, але їх нападник не зумів перекинути круглого через голкіпера, який необачно залишив ворота. Відтепер футболісти "Тавричанки" частіше атакували, та в завершальній стадії їм бракувало майстерності.
Але й "Іскра" могла забити. Так, на 37-й хвилині голкіпер господарів двічі поспіль рятував свої ворота від гола.
У другому ж таймі перевага "Тавричанки" вже була відчутнішою. Тричі її гравці — Головко, Шамановський і Синеног — вразили ворота гостей. І майже під завісу вони змогли забити гол престижу — 4:1.
А у другому півфіналі перемогу вдома святкувала бехтерська "Вікторія". І хоча херсонський "Барбадос" першим повів у рахунку, господарям вдалося не лише його зрівняти, а й довести до 3:1. Три голи записав на свій рахунок Бездольний.
Наш кор.

Кубок "Нового дня"
Міцний "горішок"
У півфіналі слабких суперників не буває. Цю тезу вкотре підтвердили футболісти СК "Чорнянка-Агроспорт" у матчі з новоасканійським "Колосом-ОТГ". Останні на гру виходили в ранзі фаворита. Команда останніми роками демонструє видовищний і результативний футбол, ставить за мету тільки перемогу в чемпіонаті Херсонщини і, як правило, досягає свого. Двічі вона володіла кубком "Нового дня".
І чорнянці дали бій фавориту. Основний і додатковий час переможця не виявили — 1:1. А в серії пенальті влучнішими були господарі — 3:1.
У Новотроїцькому матч між місцевою "Таврією" і новомиколаївською "Дружбою" завершився перемогою господарів — 2:0. Двічі відзначився Кирило Кирик.
Але це зовсім не означає, що вони мали повну перевагу над гостями. Використай хоча б  дві свої можливості високопільці на початку гри, ще не відомо, як би закінчився цей поєдинок. Та в тім то й річ, що в таких матчах виграє той, хто вміє використовувати сповна найменші можливості.
Звичайно, сьогодні можна говорити про втому гравців "Дружби", які напередодні увечері проводили зустріч чемпіонату України серед аматорів у Кропивницькому і повернулися додому близько першої ночі. Але саме це заслуговує на повагу до команди, яка не відмовляється від боротьби навіть за такого щільного графіка своїх виступів.
Віддамо належне гравцям обох команд, котрі продемонстрували на полі видовищний футбол, віддали багато сил для досягнення мети. Але кубковий поєдинок тим і характерний, що нічиїх у ньому не буває.
Наш кор.

Футбол. Друга ліга
Упевнена перемога "Миру"
У матчі 20-го туру чемпіонату України з футболу горностаївський "Мир" приймав петрівський "Інгулець-2" і впевнено переміг — 4:0!
Протягом всіх 90 хвилин гри перевага господарів мала тотальний характер. Особливо вирізнявся Іван Доценко, який не тільки майстерно завершував атаки команди, а й вправно підігрував партнерам. Саме Доценко на 7-й хвилині, одержавши в межах штрафного майданчика передачу з лівого флангу від Сергія Цибульського, забив перший гол у ворота суперника. Подвоїли рахунок миряни на 33-й хвилині. Подачу з кутового Дениса Бондаренка чудовим ударом головою в дев’ятку замкнув Павло Чмеленко.
Після перерви горностаївці ще двічі відзначилися. На 65-й хвилині захист гостей нечемно повівся у власній карній зоні з Цибульським. Бондаренко з 11-метрової позначки не залишив жодного шансу воротарю — 3:0! А довершив погром футболістів з Петровського Іван Доценко (81 хвилина) — 4:0!
А ось новокаховська "Енергія" в цьому турі зазнала поразки в гостях від "Дніпра-1" з рахунком 0:2. "Таврія" у Нікополі зіграла унічию з "Нікополем" —1:1.
"Мир" набрав 33 очки і залишається на п’ятому місці. При цьому дещо скоротилося відставання від новокаховської "Енергії" (35 очок), яка йде четвертою.
Олександр РОЖОВЕЦЬ.