Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

До лабораторії завжди черги
Новости - Медицина
08.09.2016 07:56

Спроба Каховської райради вирішити проблему шляхом створення лабораторії при місцевій центральній поліклініці провалилася

Аби зробити елементарний аналіз крові, жителям Каховщини нерідко треба витратити декілька днів. Шалені черги доводиться вистоювати до клініко-діагностичної лабораторії як при центральній міській лікарні, так і при центральній дитячій поліклініці. Аби потрапити до лаборанта, каховчанам часом доводиться займати чергу о шостій ранку.

Навіщо району

нова лабораторія?

Вплинути на ситуацію працівники поліклініки не в змозі. «Від часу реформування в сфері охорони здоров’я по­ліклініки й амбулаторії загальної практики сімейної медицини відійшли до Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, а лабораторія — до Каховської центральної ра­йонної лікарні. Це значить, що керівництво АЗПСМ тепер не може впливати на кількість часу, який лабораторія приділяє візиту до нас її спеціалістів, аби взяти кров у маленьких пацієнтів», — в інтерв’ю газеті «Каховська зоря» визнала завідувачка Каховської АЗПСМ № 3 (більш відомої як дитяча поліклініка) Лариса Сєнова.

За словами керуючого справами Каховської райради Володимира Любака, коли розділялося майно між ЦРЛ і КРЦПМСД існували зовсім інші накази Міністерства охорони здоров’я. «Тож майно тоді ділилося так, як було вигідно лікарні і її керівництву. А вже згодом з’явився наказ МОЗ, за яким лабораторії повинні бути в структурі КРЦПМСД», — зазначив він.

Аби не реформувати існуючу лабораторію при ЦРЛ, керівництво району за­пропонувало створити з нуля нову лабораторію при КРЦПМСД. Відповідні зміни до статуту центру були без проблем затверджені на останній сесії райради. Коли ж почали обговорювати питання при­ймання-передачі частини будівлі клініко-діагностичної лабораторії ЦРЛ на баланс КРЦПМСД, депутати виступили категорично проти.

— Оскільки створення лабораторії і отримання ліцензії — процес дуже довгий, було важливо розпочати саме з приміщення, якого у центрі немає. Без його передачі взагалі немає сенсу створювати нову лабораторію, — прокоментувала голова районної ради Тетяна Тертична. — Для існуючої лабораторії це нічим не за­грожує: ЦРЛ просто сплачувала б 1 гривню на рік орендної плати за користування приміщеннями КРЦПМСД. На необхідність створення лабораторії при цьому центрі нам вказав і директор департаменту охорони здоров’я Херсонської обл­держадміністрації Віктор Короленко. Один із спонсорів пообіцяв повністю закупити необхідне обладнання для нової лабораторії. Тож від такого рішення ви­грали б всі.

У свою чергу голова Каховської РДА Валерій Салтиков попередив депутатів, що в разі нестворення нової лабораторії стара разом із лікарнею ризикує перейти на баланс облради: мовляв, найближчим часом проводитиметься чергова реформа в медицині. «Я збирала представників нашої лікарні, і всі вони дали добро на створення лабораторії. Проте згодом виникло якесь непорозуміння, з’явилися чутки, що ми нібито збираємося продавати лабораторію. Ми хочемо лише покращити медичне обслуговування населення і маємо повне право приймати подібні рішення, бо це виключно повноваження райради. Якщо ж ми перенесемо це питання, то райрада зможе розглянути його не раніше листопада. А це не що інше як затягування часу», — доповнила Тетяна Тертична.

—Лабораторія зобов’язана надавати послуги людям і в сільській місцевості. Натомість жителі Любимівки і Семенівки змушені їздити здавати кров до Каховки, оскільки у них цю роботу не налагоджено. Тож  створення лабораторії при КРЦПМСД допомогло б вирішити і цю проблему! — намагався переконати Валерій Салтиков.

Проти прийняття даного рішення ви­ступили представники фракції «Батьківщини» і «Союзу лівих сил». «Ми лише за створення лабораторії, але проти руйнування сусіднього приміщення. Ви не слухаєте лікарів, а цими питаннями повинні займатися професіонали», — зазначив лікар-хірург Каховської ЦРЛ, депутат райради Олександр Думінець.

Наявність проблем з роботою лабораторій у сільській місцевості визнала і в. о. головного лікаря Каховської ЦРЛ Олена Мазур. «У Любимівці взагалі нема приміщення для лабораторії. Те, що було, закрито з 2013 року. А в Семенівці маленький кабінет, що діє як пункт забору аналізів. Власне, тамтешні амбулаторії входять до складу КРЦПМСД, і там повинні бути створені всі умови для лаборантів», — наголосила вона.

500 гривень

за прийом у лікаря

Покарати за допущені недоліки керівництво ЦРЛ під час сесії райради запропонувала Тетяна Тертична: «Було б варто провести перевірку роботи закладів охорони здоров’я і за результатами виявлених недоліків притягнути до відповідальності посадових осіб. Але вже нині я бачу недоліки ЦРЛ в частині роботи в сільській місцевості. Тож пропоную визнати роботу головного лікаря ЦРЛ Олександра Віттіха незадовільною».

Вона також розповіла про скаргу, що надійшла від жителя Горностаївки. «Він пише, що під час перебування у при­ймальному відділенні нашої лікарні йому в примусовій формі рекомендували сплатити 500 гривень, котрі не проходили через касу. Ця скарга була направлена міському голові Каховки, який переправив її нам, оскільки ЦРЛ є закладом районного підпорядкування. Тож прошу присутнього на сесії представника Каховського відділу поліції перевірити — чи був там факт вимагання грошей», — заявила голова райради під час сесії. Втім, депутати з її пропозиціями були незгодні і визнавати роботу Віттіха незадовільною не захотіли.

Обговорення ситуації навколо лікарні і питання лабораторії було настільки бурхливим, що розібратися в аргументах де­яких виступаючих виявилося непросто. Присутні на сесії працівники лабораторії ЦРЛ не хотіли слухати керівників району, перебивали доповідачів і поводилися доволі агресивно. Зрештою зна­йти порозуміння так і не вдалося. Тим більше, що до винесеного на сесію проекту рішення прямо під час розгляду вносилися зміни. Медики були явно обурені тим, що крім частини будівлі лабораторії на баланс КРЦПМСД, згідно з цим документом, планувалося передати також її майно. «Майно викресліть, ми його не передаємо. Ніхто не чіпає цілісність лабораторії», — намагалася заспокоїти присутніх Тетяна Тертична. Але її вже ніхто не хотів слухати.

«Причина —

в розбраті і хитанні»

— Безумовно, при КРЦПМСД повинна бути лабораторія — як і при лікарні. Проблема ситуації в Каховці в іншому. Там розбрат і хитання між різними гілками влади, — коментує директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко. — І райраді, і РДА категорично заборонено втручатися в господарську діяльність закладу охорони здоров’я. Це проти­правно, і, взагалі-то, корупція. Основне завдання районної влади — забезпечити фінансування медичних за­кладів, приймати і звільняти їх керівника і затверджувати програми щодо розвитку галузі. Навіть я не маю права втручатися в фінансову або господарську діяльність лікарні чи центру первинної медико-санітарної допомоги. Тож я прошу не втягувати в свої внутрішні розборки наш департамент.

Олег БАТУРІН.