Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Кожним виборам — по закону?
Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях - Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях
06.04.2017 12:07

Публічна дискусія «#Виборча РеформаChallenge», організована Громадянською мережею ОПОРА, викликала жвавий інтерес та обговорення серед зацікавлених представників депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування, політичних партій та неурядових організацій. Як зазначалося, попри те, що парламентські по­літичні сили, Президент та уряд неодноразово підкреслювали необхідність впровадження пропорційної системи з відкритими списками, відповідні положення досі не реалізовані. Бездіяль­ність Верховної Ради та парламентських фракцій у сфері виборчої реформи ставить під сумнів щирість намірів політичних еліт. Натомість Парламент­ська Асамблея Ради Європи вкотре закликала до прийняття єдиного виборчого кодексу та пропорційної виборчої системи як одного з ключових індикаторів спроможності країни до реформ. Тож неурядові організації вкотре закликають парламент до прискорення реформування виборчого законодавства та проводитимуть фахові консультації з місцевими політичними групами, експертами, організаторами виборчого процесу, аби систематизувати результати обговорень та надати їх на розгляд робочій групі з реформування виборчого законодавства, ке­рівництву ВРУ, лідерам фракцій та народним депутатам.

— Кожним виборам — по закону про вибори. Така тенденція склалася за останні 26 років. Питання ж ефективної влади полягає у встановленні такої виборчої системи, яка б відповідала на виклики сучасної політики, — зазначила координатор виборчих та парламентських програм ГМ ОПОРА Ольга Айвазовська. — Тож саме зараз, коли до виборів у ВРУ та Президента ще є час, ним потрібно скористатися для проведення виборчої реформи і встановлення ста­більної виборної системи.

Ольга Айвазовська представила аналіз недоліків та переваг тих виборчих систем, які наразі розглядаються народними обранцями та громад­ськими експертами. Головні завдання, які має вирішити реформа, — мінімізація непрозорого впливу партій на те, хто буде обраний до представницьких органів, та мінімізація диктату партії на власних депутатів. Також важливо надати можливість виборцям самостійно вирішувати, хто персонально зі списку партій представлятиме їхні інтереси. «Пропорційна система з відкритими списками — це те, що нам рекомендується Венеціанською комісією, те, що має громадську та експертну підтримку. Сам виборець формує рейтинг запропонованих партією кандидатів. Ця система дещо опозиційно спри­ймається партіями, бо вони втрачають контроль за порядковістю отримання мандатів. Також партії бояться змагальності між кандидатами, коли в одному окрузі представники однієї партії почнуть між собою конкурувати», — переконана Айвазовська. Політичний експерт Олександр Максименко наголосив на проблемі використання адмінресурсу під час передвиборної кампанії: «Я б запропонував для окремих категорій чиновників категорично в законі прописати: хочеш балотуватися в представницькі органи — склади на цей час повноваження. Торік були довибори по 183-му округу, так один з кандидатів, знаючи заздалегідь і готуючись, тільки на свій округ заклав 80% бюджету області і потім скористався цим під час виборної кампанії».

Порушувалося також питання обмеження каденцій народних депутатів, пропонувалося обмежити їх двома термінами, бо «деякі з 1990-х там сидять».

Олена НЕЧИПУРЕНКО.