Активісти проти перейменування вулиці
У понеділок у Херсоні після перерви мала відновити роботу чергова сесія міської ради. Але засідання так і не розпочалося — не виявилося кворуму. Натомість сюди прийшли декілька десятків городян на чолі з громадською активісткою Риммою Бараненко, котрі виступили проти перейменування вулиці Лютеранської на честь загиблої в. о. керуючої справами виконкому Херсонської міської ради Катерини Гандзюк. Дане рішення було прийнято минулої п’ятниці, на сесії міськради і за нього проголосували 38 депутатів. Протестувальники звернулися до міського голови Володимира Миколаєнка, з вимогою відмінити дане рішення, відкликавши власний підпис під ним. Свою позицію активісти мотивували тим, що у 2016 році саме Катерина Гандзюк виступила рішуче проти перейменування вулиць Херсона на честь загиблих учасників АТО, сказавши, що мертвих багато і ім’ям кожного не можна назвати вулицю, ще й обматюкала родичів полеглих, котрі прийшли під стіни міськради. Сьогодні ж на сесію прийшов батько загиблого командира батальйону «Херсон» Руслана Сторчеуса який загинув на Донбасі. Він розповів, що вже понад два роки добивається, щоб ім’ям його сина-героя назвали вулицю в Херсоні, але все марно. Факт перейменування Лютеранської на вулицю Гандзюк, отак, просто з пропозиції, яку вніс один із депутатів до іншого питання, обурив Олександра Сторчеуса.
Далі в залі виникла суперечка, а невдовзі на міського голову вилили пляшку з водою, взятою з його ж столу. Це зробив херсонець Андрій Наливайко. Далі Миколаєнко оголошує, що сесія неправомочна, і виходить із зали. За деякий час пікетувальники йдуть шукати міського очільника до його кабінету, але двері виявляються зачиненими. Хвилин через 15 Миколаєнко виходить у приймальню, і люди знову вимагають від нього відмінити рішення про перейменування вулиці Лютеранської. На це міський голова відповів: «Я абсолютно свідомий того, за що голосував. Катерина достойна людина».
У відповідь на це протестувальники почали кричати «Зрадник Майдану!». Городяни вимагали від міського голови обдзвонити депутатів і поновити роботу сесії або ж її закрити. Володимир Миколаєнко відповів, що закрити сесію не може, оскільки залишилося багато нерозглянутих питань. Наступне пленарне засідання він призначив на 10.00 у п’ятницю 1 березня, після чого пішов до свого кабінету. Пікетувальників туди не пустила поліція.
Іван ТИХИЙ.
Фото ІА «ПІК».
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал