Аліментників в Україні «притиснули»
Мінімальна сума аліментів зросла вдвічі — з 29 серпня 2018 року вона дорівнює прожитковому мінімуму.
— Дев’ятисот гривень, які були раніше, недостатньо навіть для того, щоб прогодувати дитину впродовж місяця. Ми прописали, що мінімальний розмір аліментів буде в розмірі прожиткового мінімуму. Це трохи більше 1800 гривень, і це перший крок до того, щоб діти, котрі живуть у неповній сім’ї, отримали більше грошей, — повідомив міністр юстиції Павло Петренко.
Він нагадав, що з 6 лютого нинішнього року в Україні ввели публічний реєстр неплатників аліментів, жорсткі обмеження щодо виїзду за кордон таких боржників, користування транспортними засобами.
Верховна Рада ухвалила закон, який посилив відповідальність для недобросовісних платників аліментів. Він дозволяє автоматизований арешт коштів особи, яка повинна сплатити аліменти. Особу, яка три місяці не платила аліменти на утримання дитини з інвалідністю та важкими вродженими вадами розвитку, каратимуть суспільно корисними роботами на строк від 120 до 240 годин. За ухилення від відбування цього покарання боржника можуть засудити до двох років позбавлення волі.
Окрім того, вводяться додаткові штрафи за неоплачені аліменти.
— На користь українських дітей вже з 29 серпня діятимуть норми Закону № 8296, серед яких — нарахування додаткових штрафів за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад рік. Додаткові кошти будуть спрямовані дитині безпосередньо, — повідомив міністр.
Визначені розмірі штрафів: 20% — за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за рік; 30% — за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 2 роки; 50% — за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 роки.
Анатолій НІКОЛАЄВ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал