Альтернативний хоспіс з’явився у Херсоні
Два роки поспіль влада на Херсонщині тягнула з реалізацією планів із створення двох філій хоспісу для догляду за хронічно хворими пацієнтами у обласному центрі та селищі Нововоронцовка. Для цього по лікарнях вже й приміщення відшукали, та справу так до кінця й не довели: то грошей не було, то документи довго готували. А родин, які вимушені самостійно доглядати «лежачих» рідних а близьких менше не стає! Тож якщо є попит, з’явиться й пропозиція: на вулиці Олександрівській (Червонопрапорній) у Херсоні відкрився приватний будинок для людей похилого віку, котрі не можуть самостійно себе обслуговувати.
Там і комфортні палати, і ручки на стінках, за які можна триматися під час пересування, і чотириразове харчування, й дбайливі, а головне кваліфіковані доглядачки. Беруться наглянути і за онкологічними хворими. І за пацієнтами після інфаркту чи інсульту. Скарг немає. Проблема тільки в одному: за перебування у такому «альтернативному хоспісі» треба сплатити вісім тисяч гривень, ще й памперси за свої гроші купувати.
Питаю в головного лікаря комунального хоспісу Херсона Ігора Васильєва: чи не боїться конкуренції? «Нічого боятися, — відрізав Ігор Олександрович. – У нашому хоспісі всього п’ятдесят місць, і жодне з них «не простоює». Щойно звільнилося хоч одне – зразу надходить заявка на прийом нового пацієнта. Гадаю, після відкриття приватного закладу їх значно менше не стане: адже мало таких родин, які можуть дозволити собі сплачувати за перебування у ньому хворого з власної кишені. Інша справа, що оплату такої медичної послуги вже з квітня може взяти на себе Національна служба здоров’я – якщо заклад відповідає усім вимогам та нормам, з ним можуть підписати відповідну угоду про це, і потім перераховувати кошти з бюджету».
До речі, з квітня у Херсоні сподіваються-таки відкрити й довгоочікувану філію комунального хоспісу ще на п’ятдесят ліжко-місць. Затримка в тому, що для повноцінного функціонування філії, яка знаходиться на третьому поверсі одного з корпусів інфекційної лікарні, треба мати діючий ліфт – адже по крутих сходах інвалідні кріслі та ноші не натягаєшся. А той підйомник, який там стоїть, безнадійно зламався ще 1972 року. Новий ліфт коштуватиме не менше восьмисот тисяч гривень – їх саме зараз шукають у обласній скарбничці. Чи знайдуть?
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал