Без грошей і кормів залишили зоопарк у Каховці
Я тебе народив – я тебе і вб’ю. У Каховці міськрада з початку поточного року припинила фінансування міні-зоопарку, який створювали за громадською ініціативою. У рамках «бюджету участі» на його відкриття виділили з тієї ж-таки скарбнички 148 тисяч гривень, і минулого року додали ще понад шістдесят тисяч гривень на оплату роботи ветеринарного лікаря й корми. Станція юних натуралістів, до якої «приписаний» міні-зоопарк, без запізнень подала заявку на фінансування й у 2020-му, визначивши потреби скромною сумою у 95 тисяч гривень. Та з неї у січні не надійшло жодної гривні, тож мешканців вольєрів доводиться годувати або за рахунок старих запасів, або коштом спонсорів, які збирають під час доброчинних заходів.
У міні-зоопарку Каховки немає левів, тигрів чи бізонів, на годування яких щороку потрібні десятки тонн свіжого м’яса та сіна. Тут утримують 126 невеличких папужок і тваринок – кроликів, мавпочок, лисиць та єнотів, є акваріум. Витрати на їх утримання не надмірні, але й їм треба щось їсти, причому щодня. І крилатий вираз про нашу відповідальність за тих, кого приручили, залишається актуальним. Та в міськраді цю відповідальність перекладають…на станцію юних натуралістів.
— Вважаю, що директор станції недопрацьовує. Ніж вимагати бюджетних коштів на елітні корми, варто походити по школах та дитсадках, забирати залишки від дитячих обідів, та підгодовувати ними тварин. А цього не роблять. На сесії розглянемо питання про гроші для міні-зоопарку. Але це не буде та сума, яку хотіли отримати, — різко відреагував міський голова Каховки Андрій Дяченко.
— Якщо мер гадає, що залишки від дитячих обідів – то здорове й збалансоване харчування для тварин, то нехай це залишається на його совісті. Але як бути із ветеринарним лікарем – йому замість зарплати також недоїдками задовольнятися? – задає аж ніяк не риторичне питання директор СЮН Ольга Радіонова. – Зауважте, що ми просимо тільки половину грошей, потрібних на корми, розраховуючи в іншому на спонсорів. Придбання кліток, акваріумів, фільтрів – теж цілком наш клопіт. То невже 95 тисяч гривень – непосильна сума для великого міста? Адже інших зоопарків, окрім нашого, у Каховці немає!
У міні-зоопарку, звичайно, могли б запровадити продаж квитків для відвідувачів. Але тут нагадують, що заклад створювався, як загальнодоступний, і двері тут повинні бути відкритим для всіх, незалежно від того, чи є в них гроші, чи в кишенях порожньо. Працівники СЮН кажуть: нерідко помилуватися тваринами й пташками приходять діти без копійчини, а просто голодні – таких гостей доводиться часом своїми запасами підгодовувати. То що, тепер безкоштовно їх сюди не пускати?
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал