Через демарш представників «Самопомочі» і «Опоблоку» в роботі сесії Каховської міськради оголошено перерву на тиждень
Депутати знову зірвали сесію
«Ми всім «Щитом» окупуємо вашу приймальню!» — пригрозив міському голові Андрію Дяченку на початку сесії Каховської міськради 22 лютого голова громадського формування з охорони правопорядку «Щит» Петро Матвієнко. Приводом для цього стало не включення проекту рішення «Про міську програму підтримки діяльності «Щита» на 2018 рік» до порядку денного цієї сесії Дяченком і депутатським корпусом.
— Якщо зараз не затвердити програму, то всі наші хлопці три місяці сидітимуть без грошей. Думаю, Дяченко поставив за мету, щоб хлопці просто розбіглися і все, — заявив Петро Матвієнко.
— А ви знаєте, що в житломасиві «Свєтлово» немає взагалі дільничих інспекторів [поліції]? А особисто мені треба якось двох дітей годувати! — обурився на сесії й один зі співробітників формування.
Як відомо, «Щит» запросив з міського бюджету в нинішньому році 650 тис. грн. Це викликало обурення у деяких депутатів міськради. Одна з них, Людмила Соколова, на спільному засіданні депутатських комісій заявила, що лише два представники громадського формування здійснюють патрулювання в місті на законних підставах. «Хлопцю, який обурювався, що йому без зарплати немає чим годувати своїх дітей, я б порадила спробувати пошукати роботу. Адже «Щит» — не виплачує заробітну плату, лише грошове заохочення. Це ж громадське формування, а його члени, по суті, є волонтерами», —каже Соколова.
З різкою критикою на адресу міського голови і самих депутатів на сесії виступив депутат обласної ради від «Опоблоку» Павло Філіпчук. «Таке враження, що більшість з вас відірвалися від землі і живуть у якомусь своєму вигаданому світі, — заявив він своїм каховським колегам. — Когось із вас взяли на роботу, комусь ларьок дозволили поставити, когось призначили у комунальне підприємство, і тепер ви мовчите. А в цей час сусідня Нова Каховка бере ініціативу в свої руки: займається лікарнею для свого госпітального округу, виступила з ініціативою на 200 мільйонів гривень побудувати басейн олімпійського формату, і з обласного бюджету їм на це вже виділили співфінансування. А ви навіть по «Щиту» не здатні щось вирішити. Не працюють вони? Так розпустіть їх по домівках. Але якщо в бюджеті передбачені для формування кошти, чому не приймаєте програму? Що це за дебілізм?».
Після виступу Філіпчука взяв слово депутат міськради від «Самопомочі» Сергій Яременко та висловив ультиматум: або міський голова дозволяє піти на порушення регламенту і доповнить щойно затверджений порядок денний сесії проектом програми по «Щиту», або його фракція повним складом покине сесійну залу. Дяченко відповів відмовою. Після цього разом із «Самопоміччю» дружньо піднялися зі своїх місць й депутати від «Опоблоку». Тож міський голова оголосив перерву в роботі сесії. Попередньо продовжити її планується 1 березня.
За словами Дяченка, причина ультиматумів представників «Щита» дуже проста: вони не хочуть, щоб хтось контролював, як вони використовують бюджетні кошти. «Я вимагаю від них системної роботи, якої там немає, — прокоментував він. — У «Щита» була можливість заробити гроші, коли ми в грудні запопонували їм виділити кошти на охорону міських ялинок. Петро Матвієнко заявив, що не бажає цим займатися. На щастя, нічого поганого з ялинками не сталося. Так само я вимагаю від громадського формування проводити системну роботу з тими, хто паркує свій транспорт, як мудак — щоб вони допомагали штрафувати порушників, наводили лад. Вимагаю проводити й патрулювання в місті. Але бажання з їхнього боку все це робити я не бачу. Охороняти ж дитячі свята, невеличкі міські заходи і сидіти у своєму приміщенні, чим вони займаються зараз, — це не те, що потрібно сьогодні громаді».
Як підкреслює Андрій Дяченко, на сесії він керувався викючно тими документами, що були затверджені самими депутатами — регламентом і порядком денним сесії. «Якщо у них є бажання поговорити, випустити пар, покричати — для цього є депутатські комісії. Так, вони не звикли до порядку на пленарному засіданні, їм там теж хочеться «базар-вокзал». Такого не буде. Депутатам треба привчатися дотримуватися регламенту», — додав він.
Нагадаємо, що це далеко не перший випадок, коли депутати Каховської міськради зривають сесію. Одним із найскандальніших був зрив обранцями від «Самопомочі», «Батьківщини» і «Опоблоку» сесії міськради в січні минулого року. А в грудні депутати зірвали прийняття бюджету міста на 2018 рік.
Пряма мова
«Вони нам потрібні як вогонь, вода і світло»
Скільки співробітників «Щита» задіяно в охороні громадського порядку? Як їх роботу оцінюють правоохоронці? Про це ми запитали начальника Каховського відділу поліції Андрія Третьяка.
— Сьогодні без громадських формувань співробітникам поліції важко нести службу, — відповів він. — Таке формування, як «Щит», завжди під рукою, вони допомагають зі складанням адмінпротоколів, пов’язаних з порушеннями у благоустрої міста і взагалі надають сильну підтримку поліції. Я наполягав перед керівництвом Каховки, що «Щит» потрібно не лише утримувати, а й розвивати. Щоб вони нарівні з поліцією могли виконувати обов’язки з охорони правопорядку — звісно, не пов’язані зі зброєю або важкими справами. Вони нам потрібні, як вогонь, вода і світло.
Зараз щоденно ми залучаємо від 5 до 8 чоловік зі «Щита». В грудні-січні вони дуже нам допомогли в несенні службі з охорони автовокзалу, коли була складна ситуація з мінуваннями. Допомагають вони і в житломасиві «Свєтлово». Адже у нас там задіяний один дільничий інспектор поліції, а ще один — у центральній частині міста.
Що ж стосується фінансування поліції з місцевих бюджетів, то Каховська міськрада нічого нам не надає. Хоча відповідна програма підтримки з серпня 2017 року лежить у виконкомі. А з районного бюджету нам обіцяють виділити 300 тисяч гривень уже в березні.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал