Черговий сміттєпереробний завод пропонують створити у Новій Каховці
Всі попередні інвестори розтанули у повітрі.
Взяти участь в інвестиційній програмі з будівництва і експлуатації заводу з переробки сміття в електричну енергію запропонувало Новокаховській міськраді ТОВ “Німецько-українське підприємство “Браун Індастріал Технолоджі”. Лист, отриманий від цієї компанії озвучили на сесії міськради 17 грудня.
В ньому йдеться, що цю інвестиційну програму спеціально для міст України розробила німецька компанія “BIT GmbH”, яка вже реалізувала “більше ніж 350 проєктів в галузі традиційної та альтернативної енергетики”. Новокаховській громаді запропонували створити спільне підприємство з переробки сміття і вкласти в його будівництво 54 млн грн. Загальний бюджет проєкту складає 180 млн грн.
За словами директора підприємства Ігоря Трушенка, майбутній завод зможе переробляти 26 тон відходів на добу і виробляти до 1,5 МВт електроенергії на годину. На ньому планують створити 48 робочих місць.
Як запевнив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, пропозицію “Браун Індастріал Технолоджі” ретельно вивчать найближчим часом і винесуть на розсуд міськради.
— Проблема зі сміттям у нас, дійсно, є. 16 років тому ми виділили першу ділянку під сміттєпереробне підприємство і так нічого не отримали. А останній рік за цю землю компанія взагалі перестала платити місту. Переробляти сміття у нас хотіли угорці, іспанці, “Львіворгсинтез”. Врешті решт вони запропонували технологію зі спалювання сміття, але ми виступили проти цього, — прокоментував він.
Нам не вдалося знайти інформацію, яка б підтверджувала достовірність слів нового інвестора про успішний досвід реалізації “більше ніж 350 проєктів” в Європі. Більше того, як вказано на сайті компанії “BIT GmbH”, вона займається продажем промислового обладнання і має представництва лише в Німеччині та Казахстані.
Сам Ігор Трушенко є директором кількох десятків підприємств, які займаються нерухомістю, оптовою торгівлею зерна та іншими видами діяльності. А ось основною діяльністю ТОВ “Німецько-українське підприємство “БІТ” (саме такою є його офіційна назва) є виробництво електроенергії. Ідентичні інвестиційні пропозиції від цього підприємства крім Нової Каховки нещодавно отримали інші громади України. Зокрема, в Харківській та Дніпропетровській областях.
Нагадаємо, що у 2012 році Новокаховська міськрада виділила 10 гектарів землі під спорудження комплексу для переробки сміття в дизельне паливо місцевому командитному товариству “Львіворгсинтез”. Представники цієї компанії обіцяли залучити до міста $50 млн і побудувати сміттєспалювальний завод з використанням технології HyMelt, потім переключились на «більш революційну технологію Alphakat, а згодом узагалі кудись зникли, наче їх і не було.
Навесні 2017 року «Львіворгсинтез» несподівано нагадав про себе, але вже в Каховці. Тут вони наговорили з три короба про «твердий намір» за 18 місяців побудувати сміттєпереробний комплекс, що нібито складатиметься з сортувальної і біогазової станції. Взамін вони просили у депутатів міськради виділити їм 2 га землі. Однак каховчани виявилися не такими довірливими як їхні колеги з Нової Каховки.
Як згодом заявив тодішній перший заступник міського голови Каховки Олег Кожем’якін, представники «Львіворгсинтезу» виявились пройдисвітами: всі вказані ними телефони, як виявилось, належали іншим особам. Та й зареєстрована ця компанія була за чужою адресою.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал