Човнову станцію у Каховці ніяк не можуть поділити
Про свої права на будівлі станції заявляють одразу два господаря.
Боротьба за майно каховської човнової станції перемістилась з судових інстанцій до кабінетів міської ради. За право господарювати на першій береговій лінії вже не один рік воюють члени човнового товариства “Водник” і місцева жителька Галина Дзись, яка заявляє, що є власницею комплексу споруд станції. Однак Каховська міськрада 25 лютого вирішила укласти договір оренди на розташовану під станцією земельну ділянку не з нею, а з ЧТ “Водник”.
— Це рішення незаконне, оскільки на території човнової станції знаходиться нерухомість, яка належить моїй матері. У “Водника” там нема жодного майна, проте вони як користувались раніше цією землею, так і продовжать користуватись нею надалі, — обурений каховчанин Олександр Дзись.
За його словами, цей спір уже 5 років розглядається в судах. Проте позовні заяви його матері суд так і не задовольнив.
— Вимоги ЧТ “Водник” суд теж не підтримав. Але міськрада на це не звернула увагу і безпідставно відмовила нам у наданні земельної ділянки під станцією в оренду, про що ми просили неодноразово, — стверджує Олександр Дзись.
Як пояснив начальник юридичного відділу міськради Олександр Малишенко, проблема виникла через те, що об’єкти нерухомості на території човнової станції зареєстровані одночасно за двома власниками: самою міськрадою і Галиною Дзись. Про це йдеться в рішенні Каховського міськрайонного суду від 4 травня 2020 року.
“Згідно зі свідоцтвом про право власності від 20 жовтня 2006 року, власником комплексу нежитлових будівель учбового пункту човнової станції є Каховська міська рада. Комплекс перебуває на балансі управління освіти міськради. Водночас рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно Милівської сільради Бериславського району 3 серпня 2017 року проведено державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно [на території човнової станції]. Ця реєстрація права власності не ґрунтується на автентичних та достовірних документах, тому не може породжувати жодних правових наслідків. Рішення реєстратором прийняте помилково, через подання йому недостовірних документів про купівлю майна”, — вказано в документі.
— Суд відмовив ЧТ “Водник” і родині Дзись через те, що перші не є власником нерухомого майна — ним є міськрада, а другі не змогли довести незаконність передачі цього майна на баланс управління освіти і незаконність укладеного з “Водником” попереднього договору оренди на земельну ділянку. Ця історія дуже дорого коштувала реєстратору Милівської сільради, який зареєстрував майно, у якого вже був власник, на підставі технічного паспорту і під іншими літерами. Проте, щоб поставити крапку у цьому питанні Каховська міськрада зараз готує позов до суду. А що стосується передачі землі в оренду, то першочергове право на це мало якраз ЧТ “Водник”, а не Галина Дзись. Тож рішення міськради від 25 лютого є цілком правомірним, — сказав Олександр Малишенко.
За його словами, Галині Дзись міськрада ще у 1998 році передала ділянку під одним будинком на території цієї станції, а решта землі залишається комунальною власністю громади.
Нагадаємо, що човнове товариство “Водник” зареєстрували в 1998 році на базі човнової станції, безоплатно переданої громаді місцевим заводом електрозварювального устаткування.
Попередня влада Каховки виступала проти “Водника”. А наприкінці 2018 року чиновники звинуватили керівництво човнового товариства в самочинному будівництві бані і організації “дорослих” розваг на території комплексу.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал