Децентралізація стає масштабною та повсюдною
Під час роботи національного прес-клубу реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи», організованого в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України представники регіональних ЗМІ, серед яких і журналісти з Херсонщини, побували в Кабінеті міністрів України. Окрім відвідування музею урядів, відбулося спілкування на інформаційній платформі #Єдиний_голос з народним депутатом, представником уряду в Верховній Раді України Вадимом Денисенком. Йшлося про особливості введення воєнного стану в 10 областях. Нардеп запевнив, що режим цього особливого стану буде застосований в повній мірі тільки в разі сухопутного наступу ворога. Сьогодні важливо відкинути елементи нервозності, уникати провокацій, аби зберегти спокій у державі. Зокрема, проведені наради з Нацбанком та усіма банками, які працюють у штатному режимі, без будь-якого ажіотажу. Ніяких приводів немає, аби панічно запасатися провізією, змітаючи з полиць магазинів крупи та сіль, запевнив нардеп. Ніякого дефіциту продуктів немає і не буде. Плітки та нагнітання тільки розхитуватимуть ситуацію, яка наразі перебуває під контролем. Вадим Денисенко запевнив, що жодних затримок пенсій, інших соцвиплат та зарплат не буде. Всі кошти стовідсотково держава і надалі спрямовувати на ці цілі. Працюватимуть у штатному режимі всі освітні, медичні та соціальні заклади. Ніхто не відбиратиме й майно. Воєнний стан відмінять, коли ситуація стабілізується, зазначив нардеп.
На запитання журналістів, що дасть місяць введеного воєнного стану нардеп пояснив, що особливий стан введений в прикордонних з Росією областях через загрозу розширення ескалації конфлікту. Чому не по всій державі? Щоб воєнний стан масштабно не вплинув на економіку, що не припустимо, пояснив Денисенко. Також йшлося про застосування всіх можливостей, аби повернути полонених моряків із неволі та допомогти їх сім’ям.
Від питань воєнних перейшли до цивільних проблем. Представники мас-медіа непокоїлися долею державних ЗМІ в умовах роздержавлення. Зокрема, в прифронтових регіонах Сходу. Редактори загострювали увагу на тому, що, не маючи інвесторів, з припиненням державної підтримки тут просто закриються українські ЗМІ, що є загрозою національній безпеці. Адже на непідконтрольних територіях якраз на промивку мізків через тамтешні ЗМІ роблять посилений акцент. Йшлося окремо й про конфлікт з «Укрпоштою» через завищені тарифи на доставку преси та про погрози припинити доставку пенсій. На що нардеп запевнив, що проведена робота з керівництвом цієї держструктури має навести лад та залагодити конфлікти.
Щодо децентралізації, то журналістів цікавило, коли нарешті настане адмінреформа, яка підведе риску під етапом добровільності об’єднання громад. Зі слів Вадима Денисенка, реформа, яка стартувала в квітні 2014-го, викликала багато дискусій. За час її запровадження зроблено позитивні кроки на розвиток громад, але подеколи були й помилки, які нині систематизуються. Робиться своєрідна ревізія та глибокий аналіз. Планується механізм, який зробить процес незворотним та повсюдним. До президентських виборів остаточно узгодити його не вдасться, а далі він буде запущений масштабно. У період перед виборами такі реформи неможливі, пояснив Денисенко. Наразі фінансування райдержадміністрацій у районах, покритих ОТГ, максимально скорочується, запевнив нардеп.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал