День Перемоги над нацизмом Херсон святкував без провокацій
День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Херсон відзначив рекордною кількістю людей на офіційних заходах. В епіцентрі святкування – у парку Слави були тисячі городян. Цьогоріч головний урочистий захід на 9 травня назвали громадянською ходою.
Як і зазвичай, колона для маршу сформувалася біля театру ім. М. Куліша і рушила до парку Слави, через проспект Ушакова та вулицю Перекопську. Із суто нового – зупинка перед Алеєю героїв Незалежної України, де при сутні вклонилися героям Небесної сотні та захисникам, загиблим у зоні АТО.
Цьогоріч святкову колону очолили курсанти – майбутні моряки. Також у ній була поліція і ветерани АТО.
Традиційно попереду йшли перші особи області й міста, далі – громадськість, пересічні городяни.
Багато хто і зустрів ходу дорогою до парку Слави. Ветеранів у колоні не було. Очевидно, з огляду на їхній поважний вік, понад 90 років, організатори вирішили не ризикувати з проїздкою солдатів Перемоги у відкритій військовій машині. Ветеранів привезли одразу до місця проведення мітингу, де завчасно встановили стільці.
Не обійшлося без так званого «Безсмертного полку», який зібрали з числа людей, що раніше видили на парад з комуністичною символікою. Ані серпа, ані молота цього разу помічено не було, та червоні прапори були. Певно, саме через це саме цю частину колони супроводжували з десяток поліцейських, на випадок швидкої реакції на провокації. Але минулося без них. Кажуть, загалом святкову ходу в Херсоні охороняли близько 400 співробітників поліції.
Мітинг у парку Славу теж пройшов рівно. Гімн України, виступи влади, покладання квітів до могили невідомого солдата.
На сходах меморіалу у День Перемоги звучили «Смуглянка» і «Ніч яка місячна»
А це Микола Дмитрович Олейник, зараз ветерану 93 роки. Всю війну пройшов рядовим. 1-й Український фронт. Визволяв Західну Україну, Молдову, Польщу, Чехословаччину.
Брав участь у тому самому форсуванні Вісли, яке історики назвуть найграндіознішою наступальною операцією у Другій Світовій (серпень 44-го). Саме завдяки їй було зметено німецькі війська армії «Центр» і відкрито шлях на Німеччину. Після переправи через Віслу до німецького кордону залишалося 500 км… Дай, Боже, здоров’я визволителю!
Біля відомо всім херсонцям постаменту з танком учасники пошукового клубу розгорнули виставку зброї і речей, які пройшли війну.
Таким був День Перемоги в Херсоні, 73 роки по тому…
Марина Савченко
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал