Держава віддає громадам Херсонщини їм належне за графіком
Кабінет Міністрів України в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення поза межами населених пунктів першим 7 об’єднаним територіальним громадам. Таким чином рішення про передачу земель, ухвалене урядом наприкінці січня, сьогодні вступає в практичну фазу реалізації. Коментуючи процес, прем’єр Володимир Гройсман підкреслює, що реформа децентралізації розпочалася 4 роки тому — в лютому 2014 року. В її основі була ідея розвитку потенціалу, який мають громади. За минулі роки процес став незворотним, передача фінансових та адміністративних повноважень закріплена законодавчо. Сьогодні ж ми віддаємо те, що належить людям — передаємо землю у власність громадам, акцентує глава уряду та запевняє, що процес передачі земель буде завершений до кінця поточного року. «У громадах є повноваження, ресурси, буде земля — будь-ласка, налагоджуйте життя», — говорить Гройсман.
Наразі вже отримали земельні ділянки загальною площею 7 810,93 га у комунальну власність деякі ОТГ у Волинській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській та Харківській областях. 100% земельних ділянок на території цих ОТГ були сформовані та відомості про них внесені до Державного земельного кадастру. Процедура не потребувала витрат з Державного бюджету.
Уряд запросив допомагати в цьому процесі Асоціацію міст України, яка вже розробила для ОТГ практичний посібник з питань передачі земель у комунальну власність. Його вже передано громадам-членам АМУ та в регіональні відділення асоціації.
В свою чергу Держгеокадастр для висвітлення стану передачі земель ОТГ наповнює портал otg.land.gov.ua, а також запроваджено функціонування гарячої лінії. Поетапну процедуру передачі земель ОТГ Херсонщини розміщено на сайті Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області http://khersonska.land.gov.ua/iak-oth-otrymaty-silhospzemli-za-mezhamy-naselenykh-punktiv-v-komunalnu-vlasnist/.
Згідно з затвердженим Планом-графіком передачі земель сільгосппризначення об’єднаним громадам Херсонщини щомісяця передаватимуть наділи трьом ОТГ. Так, у лютому землю мають передати Горностаївській селищній та Костянтинівській сільській ОТГ (Горностаївський район), а також Мирненській селищній ОТГ (Каланчацький район); у березні — Каланчацькій селищній ОТГ, а також Станіславській та Музиківській сільським ОТГ (Білозерський район); у квітні землю отримають Високопільська селищна та Кочубеївська сільська ОТГ (Високопільський район), а також Борозенська сільська ОТГ (Великоолександрівський район); у травні — Ювілейнівська, Великокопанівська та Виноградівська сільські ОТГ (Олешківський район); у червні — Асканія-Нова селищна, Присиваська та Хрестівська сільські ОТГ (Чаплинський район); у липні — Чаплинська селищна ОТГ, а також Зеленопідська та Роздольненська сільські ОТГ (Каховський район); у серпні — Білозерська селищна ОТГ, а також Тавричанська сільська та Любимівська селищна ОТГ (Каховський район); у вересні — Чулаківська, Долматівська та Гладківська сільські ОТГ (Голопристанський район); у жовтні — Бехтерська сільська ОТГ (Голопристанський район) та Іванівська селищна ОТГ.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал t.me/newsnewday