Дитячий туризм на Херсонщині убиває «дистанційка»
Школи та виші Херсонщини більш-менш адаптувалися до умов дистанційного навчання – іншого ж виходу немає. Та пристосуватися до карантинних обмежень навряд чи реально для частини позашкільних закладів – приміром, обласного Центру туристично-краєзнавчої творчості учнівської молоді. Тут працюють шістдесят гуртків, які відвідують понад півтисячі хлопців та дівчат. І рівноцінної заміни багатьом з них «на дистанції» запропонувати їм практично неможливо, переконані лідери молодіжного туристичного руху в краї.
— Так, ми проводимо онлайн-конкурси, дистанційні заняття з краєзнавства. Але практично неможливо замінити спілкуванням через комп’ютер туристичні виходи в ліс чи на морське узбережжя, уроки спортивного орієнтування в парках, — наполягає директор комунального закладу Херсонської облради «Центр туристично-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Лариса Хабрат. – Керівники наших гуртків готові дотримуватися обмежень – формувати групи учнів кількістю до двадцяти осіб. Маємо й достатнє число наметів, аби розселяти в них під час польових виходів по двоє, ба навіть по одній дитині. Просимо тільки зберегти в карантин для дітей можливість регулярного спілкування з однолітками та право бувати на свіжому повітрі. Якщо ж її позбавити, школярі незабаром просто втратять інтерес до такого дозвілля, і надалі гуртки не відвідуватимуть – адже це справа не примусова, а добровільна.
Як відомо, міцний імунітет дозволяє легше переносити зараження коронавірусом, і швидше одужувати від нього. А формується він у тому числі й завдяки здоровому способу життя, регулярним виходам «на природу» тощо. Саме ці переваги пропонують і пропагують серед дітей і підлітків працівники обласного Центру туристично-краєзнавчої творчості учнівської молоді. І вони знають, про що мова. Інформація до роздумів: з початку епідемії жоден з них не потрапив до лікарень із ускладненнями після інфікування на COVID-19.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал