Два роки без Катерини Гандзюк: дипломати вимагають покарання замовників злочину
Сьогодні, 4 листопада, виповнилося 2 роки відколи не стало Катерини Гандзюк, яка померла внаслідок жорстокого замовного нападу. 31 липня 2018 року в.о. керуючої справами апарату Херсонської міськради, також відому як громадську активістку, облили сірчаною кислотою. Все сталося під під’їздом багатоповерхівки, де жила Катерина. Молода жінка отримала понад 40% опіків тіла і три місяці боролася за життя у тяжких муках. У 2019 році Феміда оголосила вирок вирок п’яти виконавцям нападу, колишнім бійцям АТО. А от замовники не покарані. У справі, яка спричинила резонанс світового масштабу, досі тривають суди. Серед обвинувачених у замовному вбивстві голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та Олексій Левін (кримінальний авторитет Москал-молодший).
У другу річницю смерті Катерини Гандзюк заяви зробили в дипломатичних установах низки країн, закликавши українську владу покарати замовників звірячого злочину. Відповідні повідомлення з’явилися на сторінках відомств у Twitter.
«Два роки минуло із дня смерті Катерини Гандзюк. Винні у цьому злочині мають бути притягнуті до відповідальності. Безпечне середовище для громадських активістів в Україні повинне бути забезпечене по всій країні», – йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні.
Заяву зробило і посольство США в Україні.
«Сьогодні ми згадуємо відданість, волю і неабияку мужність Катерини Гандзюк, громадської активістки й борця з корупцією, яка померла два роки тому в цей день від пошкоджень, отриманих від нападу на неї з використанням кислоти. Ми долучаємося до тих, хто закликає владу притягти до відповідальності як виконавців, так і замовників нападу. Її пам’ять зберігається в усвідомленні того, що громадянське суспільство є критично важливою частиною будь-якої успішної демократії».
У посольстві Канади в Україні зазначили:
«У другу річницю з дня трагічної загибелі Катерини Гандзюк, ми оплакуємо втрату молодої української активістки. Ми поділяємо нестерпний біль її батька Віктора, друзів і рідних. В Україні не повинно бути місця насильству і залякуванню активістів, правозахисників і преси. Напади на активістів в Україні повинні бути припинені, всі злочини повністю розкриті й винуватці притягнуті до відповідальності».
Британський посол Мелінда Сіммонс також зробила заяву, яку опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук:
«Цього тижня я відвідаю її рідне місто Херсон, де, як і в Києві, порушу питання про її справу. Ми пам’ятаємо Катерину і разом з її сім’єю та друзями сподіваємося, що незабаром справедливість переможе».
Акція пам’яті Катерини Гандзюк відбудеться сьогодні у Києві — на поштовій площі, де є мурал із цитатою та портретом загиблої.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал