Екотуризм наше все: чим Херсонщина дивуватиме гостей
Туризм в Україні змінюється, і не лише через карантин. Більш вибагливішими стають вже і внутрішні відпочивальники, як і закордонним гостям, їм потрібні комфорт і чиста природа. Тож особливої популярності цього сезону набувають екооздоровчі тури.
Подорож заповідним Бобровим озером, де саме цвітуть чевонокнижні лілії, а далі – захоплива екскурсія унікальним етнокомплеком, що розкинувся на 100 гектарах вільхових заростей. Це туристичні перлини Голопристанщини, які цілком реально відвідати за один день. Обидва об’єкти увійшли до агро-туристичного кластера «Таврійське еко-оздоровлення». Всього в ньому 24 об’єкти, від зелених садиб до заповідників. З них і формується так званий тур-трансформер, в якому локації змінюються з огляду на вподобання замовників.
-Наразі готується ознайомлювальний тур для туристичних операторів, яким покажуть, що можна реально продавати. В Україні не так вже й багато внутрішніх турагенцій, щоправда, скоро їх буде більше. На вітчизняний туризм переорієнтовуються компанії, які раніше спеціалізувалися винятково на закордонні. До речі, минулого тижня один із найбільших в Україні туроператорів привіз до нас два автобуси з 60-ма представниками різноманітних туристичних організацій. У даному випадку агентів цікавив Залізний порт. Так само промотуватимуться і екотури, — розповіла головний спеціаліст управління туризму та курортів Херсонської ОДА Катерина Дерев’янко.
Одноденний еко-вояж може бути частиною відпочинку для тих, хто приїхав на море. Комплексні тури – європейський стандарт. Туроператор має бути зацікавлений в екскурсійному дозвіллі клієнта, а не лише влаштуванні його в пансіонат. Такий собі відпочинок «під ключ», коли туристом займаються вже з потягу. У власників туроб’єктів є домовленість з туроператорами, які заключають угоди з транспортними компаніями. Групу забирають з аеропорту, залізничного вокзалу чи автовокзалу. Розраховані екотури на відпочивальників з різними фінансовими можливостями.
Самі екскурсії, як правило, недорогі. В основному ціну на відпочинок диктує комфорт у готелі. Можна зупинитися в хатинці, де місце 120 гривень, а можна й у номері біля басейну, який коштує більше тисячі.
Щодо підняття цін на відпочинок на Півдні – тут прогнози різні. Хтось, у прагненні компенсувати втрати за карантинний травень, вже додав до прайсу плюс 15-30%. Ну а дехто тримає вартість послуг на рівні минулого року, радіючи, що турист вже їде, бо ж ще недавно не було нікого. В етнокомплексі «Зелені хутори Таврії» не приховують, поки що нічого не заробили, до того ж платять немалі податки – 240 тисяч гривень за рік. Хоча надії на сезон тут таки мають. Все ж місце для України унікальне. 6 хуторів, де представлені 24 давні професії, від ковальства до знахарства. Це і вабить туристів.
-Направду, ремічничого, хуторського села більше немає ніде. А оці вільхові зарості, під якими залежі торфу, до 4 метрів глибиною! Люди шукають екзотику десь за морями, а свого, такого мальовничого, і не бачили, — розповідає керівник «Зелених хуторів Таврії» Олександр Долинко.
До речі, «Хутори» за 30 кілометрів від Херсона – це чисто селянський альянс. 10 років тому підполковник у відставці Олександр Долинко об’єднав пайщиків, на землях яких і виріс етнокомплекс. З весни й до осені об’єкт приймає до 750 туристів. Їх обслуговують до ста працівників.
Що ж до прогнозів на туристичний сезон в цілому – недавно голова ОДА Юрій Гусєв гучно заявив, що Херсонщина очікує не менше 5 мільйонів відпочивальників. Звідки їм взятися без іноземців, фахівцям поки що не зрозуміло. Та й українці їхати на південь не поспішають. Поки що маємо лише гостей із сусідніх областей. Київ і західні регіони ще «карантинять». Може й на краще, все ж там залишається дуже непроста ситуація з COVID-19. Не вистачало спалахів ще на Херсонщині.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал