З 1 лютого вступили в силу нові обмеження на перекази: основні зміни, які треба врахувати

З 1 лютого 2025 року українські банки вводять нові обмеження на грошові перекази між фізичними особами. Про це...

1 Лютого 2025
1 хв читання
97 переглядів

З 1 лютого 2025 року українські банки вводять нові обмеження на грошові перекази між фізичними особами.

Про це повідомляє «NewDay з посиланням на меморандум.

Повідомляється, шо ліміт на місяць складе 150 тисяч гривень, і цей ліміт буде поступово знижуватися. Відповідно до меморандуму “Про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг”,

Без підтвердження офіційного доходу українці зможуть перевести до 150 тисяч гривень щомісяця, а з 1 червня ліміт знизиться до 100 тисяч гривень. Для осіб з підвищеними ризиками, таких як високопосадовці, буде встановлений ліміт у 50 тисяч гривень на місяць.

Для клієнтів, які можуть підтвердити свої доходи, перевищуючи зазначений ліміт, банки здійснюватимуть перекази в межах підтвердженого доходу. Щоб збільшити ліміт, клієнт може звернутися до банку, надавши документи, що підтверджують походження коштів.

“Документальне підтвердження доходів передбачає, в тому числі отримання документів / інформації в електронній формі, зокрема сформовані клієнтом довідки ОК5 та ОК7 або податкову декларацію, або зарплатні відомості, або підтвердження зарахувань від державних органів, підтверджені доходи членів родин (або податкова декларація, або зарплатні відомості, або підтвердження зарахувань від державних органів), підтвердження волонтерської діяльності або інші документи, що можуть підтвердити законність отриманих доходів”, — йдеться у документі.

Згідно з документом, також будуть введені додаткові заходи безпеки, такі як моніторинг фінансових операцій, створення реєстру сумнівних клієнтів, автоматизація перевірок операцій у нічний час, а також більш активна комунікація з клієнтами для документального підтвердження джерел їхніх доходів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що банки в Україні закривають відділення: хто скорочує мережу і чому це відбувається.

Вийти з мобільної версії