Site icon Новый день

Ексмитник з Каховки потрапив під персональні санкції РНБО

Ексмитник з Каховки потрапив під персональні санкції РНБО

Зареєстрований у Каховці Олег Богданов потрапив до списку осіб, відносно яких запроваджені персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Відповідне рішення було прийнято на засіданні РНБО 15 квітня і введено в дію Указом Президента України від 21 квітня.

У додатку до указу вказано, що серед людей, щодо яких застосовані санкції, є Богданов Олег Валерійович, народжений 23 травня 1973 року. У цьому документі зазначено, що він «громадянин України, зареєстрований за адресою: Херсонська область, м. Каховка,  проспект Європейський, 22, кв. 49, має 2 паспорти громадянина України для виїзду  за кордон: FH556644, EP660949, ІНПП 2680601774».

Олег Богданов є людиною не публічною. До 2014 року, тобто, до кінця президентства Віктора Януковича працював заступником начальника оперативного управління  боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями і начальником відділу  провадження у справах про порушення у Київській міській митниці. Потім він був  заступником начальника Одеської митниці і дивом уникнув люстрації.

Останні роки Олег Богданов офіційно вважається бізнесменом.

Загалом санкції 21 квітня Володимиром Зеленським запроваджені щодо 13 фізичних осіб та 95 компаній. Вони діятимуть 3 роки. Серед обмежень, зокрема, вказані блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України.

Водночас Закон України «Про санкції», на який посилаються у своїх рішеннях РНБО і Президент України, передбачає лише дві можливості накладення санкцій на громадян України: на нерезидентів і тих, хто здійснює терористичну діяльність.

Проте жодних підозр або звинувачень у тероризмі щодо того ж Олега Богданова ще не висувалось.

Олег БАТУРІН.