Енергетики енергетиків у Херсоні без світла залишили
На Острівському шосе обласного центру енергетики знеструмили офіс комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» (котельні, щоправда, не чіпали). Підстава для блекаута, як на наші часи, дуже банальна – борги. «Наша заборгованість за використані кіловати справді існує, і складає близько дванадцяти мільйонів гривень, — погоджується з претензіями постачальників директор КП Сергій Харченко. – Окреме питання – як ці борги виникли. Раніше держава перераховувала нам відшкодування за отримувачів житлових субсидій. Виходило, орієнтовно, п’ять мільйонів гривень щомісяця, і вони допомагали «закривати» платежі за світло. Та зараз субсидії монетизували, споживачі отримують належні їм гроші на свої рахунки, а нам їх…не сплачують. От і зростають борги, причому не тільки за світло. Зарплату працівникам підприємства лише нещодавно спромоглися «закрити» за лютий, а до березневих виплат ще навіть не дісталися».
Загалом, опалювальний сезон 2019-2020 років для КП «Херсонтеплоенерго» виявився абсолютно провальним з економічної точки зору. Адже споживачі (переважно фізичні, а не юридичні особи) накопичили аж 170 мільйонів гривень заборгованості за тепло. Це на 30-35 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року, стверджує Сергій Харченко. Звісно, на впертих неплатників можна подати до суду, і виграти справу. Та попередньо треба внести чималу суму на судові витрати, а на забезпечення позовів до такої кількості боржників її одразу не знайти.
Тож енергетики винайшли цікаву тактику: відібрали власників квартир у тих житлових будинках, де заборгованість за тепло складає мільйон гривень і більше. А тоді з ними усіма судяться. З розрахунку на одну «висотку», обсяг судових витрат складає від 40 до 45 тисяч гривень на будинок, що вже прийнятніше. Втім, виграти позови – то півділа. От відшкодування за ними отримати – ще те досягнення!
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал