Федорівську школу скорочувати не планують
Школярі з Зірки Горностаївського району готуються до зміни місця навчання з наступного навчального року. В самому селі це пов’язують з реформою освіти і децентралізцією.
— 26 дітей з Зірки навчаються у 5—11 класах Федорівської школи на території сусідньої з нами Розо-Люксембурзької сільради Каховського району. Їх підвозить на місце навчання шкільний автобус уже не один рік. Це дуже зручно, бо Федорівка розташована значно ближче до нас, ніж села з школами з 11-річною формою навчання в Горностаївському районі, — розповіла «Новому дню» завідувачка Зірківського закладу початкової освіти — філії Костянтинівської школи Катерина Вербицька.
За її словами, нещодавно на батьківських зборах у Федорівській школі батьків з Зірки попередили, що з 1 вересня 2018 року у них залишається тільки початкова ланка освіти. «Відповідно, діти з Федорівки будуть підвозитися на навчання до Зеленопідської школи, а наших доведеться возити до Костянтинівської школи Горностаївського району», — додала Катерина Вербицька.
Такі зміни у Зірці пов’язують нібито з приєднанням Федорівки до Зеленопідської ОТГ Каховського району. Розповідають тут і про те, що оптимізація Федорівської школи зачепить учнів із Волинського, яким начебто доведеться їздити навчатися до Степного Нижньосірогозського району. Проте все це не відповідає дійсності. Більше того: в липні минулого року за народною ініціативою було знято з посади сільського голову. За відсутності ж у громаді повноправного керівника говорити про утворення ОТГ або процес децентралізації не доводиться.
— Жодні подібні зміни в роботі Федорівської школи у нас навіть не обговорювалися. Про все це я вперше чую від вас, — заперечує й начальник відділу освіти Каховської РДА Тетяна Калініченко. — Ця школа як існувала, так і буде існувати, діти з Зірки як підвозилися туди, так і будуть підвозитися. Питання переведення учнів із Федорівки до Зеленопідської школи теж не розглядалося. Дітей з Волинського ми також не планували кудись там переводити. Єдине про що можна говорити — чи буде в майбутньому Федорівська школа мати 9 чи 11 класів. Це залежатиме від того, чи вдасться їм набрати відповідний контингент учнів 10—11 класів.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал