Фотовиставка «Мій тато — герой» подорожує Херсоном
Сорок дитячих портретів, які скажуть більше за будь-які промови і співчуття. Херсонський фотохудожник Олександр Корняков створив серію робіт з малечею, котра втратила на війні своїх татусів. «Мій тато — герой» — так зветься патріотична виставка.
«Певно, це найскладніша робота за час моєї професійної діяльності. Важко було емоційно. Коли на дитячому обличчі бачиш біль — не від збитого у грі колінця, а великий, дорослий біль. У пам’ять врізався хлопчина на ім’я Артем. Вже відзняв, аж коли мама, яка зустрічала на зупинці, попросила сфотографувати сина з батьковою нагородою. І тільки-но Артем взяв до рук той орден, я побачив зовсім іншу дитину, в очах мого героя були водночас і сум, і гордість. Саме цю світлину і відібрали для виставки», — розповідає Олександр Корняков.
Батько Артема — Андрій Беленець, доброволець від «Правого сектору». Загинув під с. Піски на Донеччині у липні 2014 року. Нагороду отримав посмертно… Це історія тільки одного героя, котрий життя віддав за Україну, а їх на Херсонщині вже понад дві сотні. І в кожного залишилася родина — батьки, діти. Фотопроект «Мій тато — герой» задумали на комунальному підприємстві Херсонської обласної ради «Оберіг». Адже дійсно, у нас є кого ставити у приклад, є ті, про кого не маємо права забути. Хоча організатори й не приховують: спочатку виставку бачили іншою, розуміння того, як саме треба зробити, прийшло вже в процесі роботи над проектом.
— Спочатку ми планували відзняти дітей, а кожну світлину сколажувати з фото їхніх загиблих батьків. Але, знаєте, коли я побачив, які виходять фотографії, сказав: ні, ми маємо залишити ці емоції, ці сльози, що застигли в дитячих очах. Сашко зі мною погодився, — розповідає в. о. директора КНСП «Оберіг», ветеран АТО Ігор Кравець.
Олександр Корняков — відомий у Херсоні майстер фотографії. В його доробку як репортажні світлини, серед яких є й історично цінні, приміром, з Євромайдану в Києві, так і художні роботи. Так, декілька його фотографій патріотичного спрямування відзначено журі престижних конкурсів. Взяти участь у проекті з дітьми загиблих героїв Сашко погодився без вагань. Принципово працював безкоштовно як волонтер. На зйомку юних героїв виставки в нього пішло декілька місяців. Вийшло 40 світлин, на них діти з Херсона та області. Але це тільки початок. У планах автора та організаторів продовжувати проект, адже його перший етап охопив далеко не всіх дітей, котрих напівсиротами зробила війна.
Виставка «Мій тато — герой» вже експонувалася в Херсонському художньому музеї ім. О. Шовкуненка. Наразі ж світлини перевезли до обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова. На черзі — центральна міська бібліотека Херсона ім. Лесі Українки. Виставку активно відвідують херсонські школярі, проводять де проводять уроки мужності. У подальших планах організаторів представити світлини у районах Херсонщини. І це ще не все: проект «Мій тато — герой» хочуть показати у столиці, приміром, в Міністерстві оборони України.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал