Група депутатів Любимівської ОТГ просить “повернути” Каїри до Горностаївки
Процедура виходу населеного пункту зі складу об’єднаної територіальної громади не передбачена чинним законодавством.
“Допоможіть нам у поверненні додому, на історичну батьківщину — Горностаївку!” — звернення з таким проханням до голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва направили шість депутатів Любимівської селищної ради Каховського району від Каїрського старостинського округу, розташованому в Горностаївському районі. Очільника ОДА вони просять допомоги “у вирішенні питання щодо звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з приводу розробки та затвердження порядку виходу населених пунктів із структури утворених ОТГ”.
Своє бажання виходу зі складу Любимівської ОТГ, якій ще не виповнилося і двох років, ці депутати пояснюють тим, що вони “корінням проросли в Горностаївці” і тепер відчувають себе чужими в Любимівці.
“Також ми зіткнулися з цілим рядом передбачуваних і прогнозованих проблем: незручності в отриманні адміністративних, соціальних, медичних послуг. 90 % наших односельців ніколи не були і не побувають у Любимівці, й аналогічно любимівці ніколи не чули про Каїри. Значна віддаленість від адміністративного центру — близько 30 км. — сприяла тому, що майже всі члени виконавчого комітету селищної ради відмовилися від участі в засіданнях і написали заяви про припинення членства. Працевлаштування наших людей в адміністративному центрі ОТГ неможливе через значну відстань і транспортні проблеми. Та й любимівці не тримають нас біля себе”, — зазначили вони у своєму зверненні.
— Голова Херсонської ОДА не та посадова особа, яка може допомогти їм у вирішенні цього питання. Це просто не входить до його повноважень, — коментує звернення депутатів Любимівської ОТГ консультант з юридичних питань Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Анатолій Негра.
За його словами, можливість виходу з ОТГ не передбачена чинним законодавством.
— Відповідно до ст. 6 п. 3 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” та Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад” громади сіл, селищ, міст, що добровільно об’єднались в ОТГ можуть вийти з її складу в порядку, визначеному законодавством. Проте на сьогодні такий порядок нормативно не затверджений. Наразі експертами інституту громадянського суспільства підготовлено законопроект про новий адміністративно-територіальний устрій, в якому вирішені всі процедури стосовно механізму добровільного виходу зі складу ОТГ. Після внесення змін до Конституції України цей законопроект буде винесений на розгляд Верховної Ради. І тоді у представників Любимівської ОТГ з’явиться можливість вирішити питання про вихід зі своєї громади та приєднання до іншої, — пояснив Анатолій Негра.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал