Херсонського інваліда на «газові манівці» загнали
Як в Україні формуються тарифи на енергоносії та «комуналку» для пересічних громадян – загадка. Одне їм відомо точно: усілякі хитромудрі формули на кшталт «Ротердам плюс» чи «совість мінус» є звичайним прикриттям для видурювання в українців жалюгідних залишків їх заощаджень. От і херсонець, інвалід третьої групи Володимир Лихота вважає, що із розрахунками за газ його нахабно обдурили «на рівному місці». Проте не може добитися правди.
Володимир Павлович мешкає у міській квартирі, але має ще й стару хатинку у селищі Комишани, успадковану від бабусі. До того будиночку по вулиці Садовій, 45 підключили газ, там стоїть конвектор та в кухні — газова плита на дві конфорки (старенькому одинакові більше й не треба).
— У заміський будиночок я переїжджаю влітку, й доглядаю за садком на присадибній ділянці, аби не засох. Взимку буваю тільки раз-два на місяць – зрідка можу включити конвектор, але переважно для обігріву розпалюю дров’яну грубу. Відтак, і витрати голубого палива за лічильником мізерні: у 2019-му було 9 кубометрів на рік, у 2020-му – 15. Та ось впровадили ще й окрему платню за розподіл газу. І отримую я від акціонерного товариства «Херсонгаз» рахунок. А в ньому чорним по білому: величина річної замовленої потужності, чи то пак обсяг спожитого газу з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року складає 314 кубометрів. Але ж на лічильнику в будинку по Садовій, 45 у мене удесятеро менші цифри, і ніяких сотень кубів газу я ніколи нікому не замовляв. Та саме з 314 кубометрів мені нарахували платню за розподіл природного газу, яка в січні склала 52 гривні 76 копійок. Виходить, за той розподіл я змушений платити більше, ніж за сам газ. А це хіба справедливо та обгрунтовано? – задає риторичне питання Володимир Лихота.
Відповіді на нього полковник міліції у відставці зібрався пошукати у «Херсонгазі». Та коли прийшов, побачив перед входом до офісу довжелезну чергу – бідолашні заложники ринкових реформ кинулися переукладати договори на газ з іншим постачальником. А стояти в черзі 69-річному чоловікові вже несила – після участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС його здоров’я не те, і ноги підводять. Тож написав Володимир Лихота листа до керівника «Херсонгазу» Альберта Зангієва. І сподівається отримати пояснення, якою такою магією 15 кубометрів спожитого газу раптом перетворилося на 314. Утім, таких як він, нині багато.
Подорожчання світла, води, того ж газу у всіх з кишень останні копійки повитрушувало. І схоже, незабаром задавати питання без відповіді людям набридне остаточно. Поки що вони влаштовують мітинги перед органами влади та як попередження, перекривають автотраси на годину-дві. А потім прийдуть з вилами та кілками – адже будь-якому терпінню є межа.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Фото автора.
На знімку: херсонський інвалід Володимир Лихота із свіжими рахунками за розподіл газу.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал