Громади Херсонщини обзаводяться власними геопорталами
Завдяки інноваціям наводять лад та прозорість у земельних відносинах
Упорядкування земельних ресурсів, їх інвентаризація стали можливі після передачі земель сільгосппризначення в розпорядження ОТГ. Допомагають зробити цей процес максимально прозорим для громади та сприятливим для залучення інвестицій геопортали, розроблені та запроваджені в низці об’єднаних громад Херсонщини завдяки проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку».
Зокрема, торік проект успішно стартував у Хрестівській сільській ОТГ і був скерований на прозоре управління земельними та іншими ресурсами громади, адаптований для зручного використання як спеціалістами апарату сільської ради, старостами, депутатським корпусом, так і потенційними інвесторами, представниками місцевого бізнесу та пересічними жителями ОТГ. Це сприяє публічності та прозорості в управлінні земельними ресурсами громади, розгляду певних ділянок як інвестмайданчиків для цікавих стар-тапів.
Насичену універсальну базу даних, яка полегшує роботу фахівцям з землеустрою для раціонального використання земель, планування території сьогодні вже мають і в низці інших ОТГ області. І хоч розробка та реалізація проектів відбувається на різних етапах, однак громади вже встигли оцінити переваги та перспективи власних геопорталів. Від формування інформаційно насичених карто-схем до їх змістовного наповнення доводиться виконувати колосальний обсяг робіт у кожній громаді, системно зв’язувати зібрані дані з різних джерел та баз даних. Адже на карти занесені як сільгоспмасиви, так і ділянки, що підлягають рекультивації, проектні лісосмуги та дороги, об’єкти зрошення, лінії електропередач та підстанції тощо.
У кожній громаді, розробляючи геодані, ставку роблять також на потенційний розвиток сфери активного відпочинку та туризму, облаштування об’єктів альтернативної енергетики, відкриття виробництв, активне використання рекреаційних зон тощо.
Відтак програмне забезпечення дозволяє оперативно обраховувати, вносити актуальні відомості, і навіть бачити податкове навантаження на кожен гектар, незалежно від права власності.
Упродовж двох років наполегливо готувалися до запровадження в себе проекту в рамках Програми місцевого системного розвитку в Великокопанівській сільській ОТГ, яка тоді увійшла до довгого списку бажаючих реалізувати в себе цей ресурс. Спеціалісти-землевпорядники набували теоретичні знання та практичні навички щодо розробки земельного майбутнього своїх громад та застосовування цих знань на практиці з використанням відповідного програмного забезпечення. Отримали теоретичні знання щодо перспективних напрямів використання земель, які можуть бути застосовані при розробці схеми перспективного їх використання.
– Спеціалістами нашого відділу була проведена робота щодо формування програми розвитку спроможності громади в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій відповідно до Програми місцевого системного розвитку, що впроваджується в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», – зазначає начальник відділу земельних відносин Великокопанівської сільської ради Олена Комар. – Проект щодо створення геопорталу громади та нанесення перспектив розвитку території у травні завершено. У результаті маємо створений геопортал ОТГ, який є актуальним джерелом інформації про громаду, опубліковані на ньому ортофотоплани та перспективні напрямки використання території в громаді. Геопортал розміщено на офіційному веб-сайті ОТГ та на веб-ресурсі GEOPORTALUA.
Мають нагоду користуватися перевагами власного геопорталу і в Асканія-Нова об’єднаній територіальній громаді. Готуються до запровадження в себе такого веб-ресурсу в Станіславській ОТГ.
Понад рік учасником відповідного проекту є Чаплинська селищна ОТГ, що зміцнює перспективи розвитку спроможності об’єднаної громади в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій шляхом співробітництва громади, бізнесу та влади. Зокрема, тут проведено навчання працівників земельного відділу і налаштовано повноцінну взаємодію з публічними геопорталами. Геопортал Чаплинської ОТГ розміщений у вільному доступі та містить перспективні напрямки використання земель на території громади.
Ксенія АЛІСОВА.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал