І рослини захистити, і самим не отруїтися…
Через теплу зиму та майже відсутність снігу на полях Херсонщини, активно почали розмножуватись гризуни. Їх кількість становить загрозу посівам озимих культур.
За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, аграрії продовжують проводити захисні заходи задля боротьби з мишами та збереження врожаю. Однак, фахівці застерігають, що проводити ці захисні заходи необхідно правильно, з дотриманням законодавства у сфері захисту рослин. Наслідки неправильного використання отруйних речовин можуть бути страшними, як, наприклад, загибель червонокнижних журавлів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Бо однією з ймовірних причин загибелі птахів була отрута, якою обробили зерно для боротьби з гризунами на полях.
— Найпоширенішими та найнебезпечнішими шкідниками посівів сільськогосподарських культур є полівка звичайна та полівка гуртова. Їх шкодочинність дуже висока, зокрема, на деяких полях за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці можуть досягати 35–40%, а в роки масового розмноження – інколи виникає потреба у пересіванні пошкоджених масивів, — зазначив Микола Статкевич, начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
Фахівці вкотре попереджають, що під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил та правил особистої гігієни, допускати до роботи з принадами тільки осіб, які мають допуски на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.
Анатолій НІКОЛАЄВ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал