Як у селі Веселому виховують юних музикантів
Великий музичний шлях може починатися у маленькому селі.
Більше 30 років у селі Веселому Новокаховської ОТГ працює дитяча музична школа. Серед її випускників є навіть ті, хто подальшому закінчив консерваторію і став професійним музикантом. Школа готує майбутніх вступників до Херсонського музичного училища, вищих навчальних закладів культури і мистецтва. «Загалом за останні 10 років 6 наших випускників вступили до консерваторії, для села це гарний показник. Наші учні беруть участь у конкурсах в Херсоні та області, посідають призові місця. Звісно, більша частина дітей не стане професійними музикантами. Але задача музичної школи – дати їм торкнутися музики, внести її в серце, навчити розуміти її, чути», – розповідає директор Ірина Балибіна. Сьогодні в школі навчаються 128 дітей (діти пільгових категорій – майже п’ята частина учнів – навчаються безкоштовно), працюють 8 викладачів. Близько 50 юних музикантів опановують гру на фортепіано у викладачів Лесі Кравчук, Олени Олійник, Наталії Курельчук, інші навчаються за класами гітари (викладач В’ячеслав Шевелєв), духових інструментів (викладач Віктор Балибін). Також при школі вже 20 років діє танцювальний ансамбль «Веселунчик» (керівник Ольга Ільченко), у якому налічується близько 50 дітлахів. Дитинство, проведене в атмосфері мистецтва, – мабуть, один з найкращих подарунків, що можуть зробити батьки малюкам, а ті вже у дорослому житті згадуватимуть з теплотою музичні та хореографічні заняття.
…13-річний Іван Литвиненко репетирує соло на тромбоні. «Запам’ятайте це прізвище. Покладаємо на Івана великі надії», – каже директор. Вибрав тромбон, бо подобається, як він звучить. Новий інструмент йому подарувала прабабуся. Викладач класу духових інструментів Віктор Балибін знає характери всіх інструментів, каже: тромбон має справжнє чоловіче звучання. До того ж цей інструмент зараз є досить рідкісним. «Де ви сьогодні побачите тромбон? А у Веселому є!» – сміється Віктор Анатолійович. Та без жартів каже: музика – це копітка праця, цьому і навчає своїх вихованців. Окрім Івана, музичне майбутнє викладачі бачать для його однолітків Максима Панасюка і Артема Сірика, що теж навчаються за класом духових інструментів.
Близько 30 років у школі існує дитячий духовий оркестр «Любисток». Оркестранти виростають, їм на зміну приходять нові. Та незмінним залишається його керівник – Віктор Балибін. Колектив грає популярну музику, вальси, марші, джазові п’єси, народні пісні, мелодії з мультфільмів тощо. Зазвичай «Любисток» виконує програму на 1 годину перед різноманітними святковими заходами. Участь у колективі додає дітям впевненості у своїх силах, каже Ірина Балибіна: «Це дуже цікавий психологічний момент. Коли дитина сумнівається в тому, що може грати, а потім входить в оркестр і чує всю міць звучання, то розуміє, що вона теж причетна до цього, – це здорово!»
Кілька років тому за кошти сільради для оркестру купили нові інструменти на 90 тис. грн, замінені вікна та двері у приміщенні школи, встановлено опалення. Збереження цього закладу було одним з пріоритетів для села в ході децентралізації, зазначає в.о. старости Веселого Людмила Аннас. «Коли до нас приїжджали фахівці з Офісу реформ для висвітлення теми децентралізації, то одним із питань було знищення музичних шкіл, – згадує Людмила Іванівна. – Адже сума витрат на музичну школу для об’єднаних територіальних громад величезна. Нам казали: школи треба буде позбутися – жоден бюджет її не витримає. Мене це зачепило. У нас на той час було 102 учні музичної школи, і закрити її ми не мали ніякого права, адже діти вибрали вірний шлях. Вирішила, що за будь-яких обставин буду битись за школу до останнього. А коли ми приєднались до Новокаховської ОТГ, то питання закриття школи не ставилось взагалі. Рівень закладів культури Нової Каховки дуже високий, тож нашій радості не було меж. До того ж наші діти протягом багатьох років брали участь у заходах у Новій Каховці. А яке задоволення вони отримують від виступів! Тому збереження школи було одним з пріоритетних завдань».
Поліна ГЕНЕРАЛЬЧУК.
Фото автора і музичної школи.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал