Історичну піч врятували у школі під Херсоном
Історичний раритет врятували та навіть із успіхом використовують у освітньому процесі педагоги загальноосвітньої школи № 21 приміського селища Антонівка під Херсоном. У старому навчальному корпусі навчального закладу під час ремонту демонтували дров’яну піч, вбудовану сюди ще 1870 року, коли тут розміщувалася церковно-приходська школа. Після впровадження центрального опалення ніякої потреби в ній уже не було, тому металеві частини споруди можна було «з легким серцем» здати на брухт, а залишки цегли та тиньку викинути на смітник. Однак освітяни вирішили інакше: конструкцію розібрали, але не позбулися її. А перенесли та дбайливо відновили у тематичному кабінеті української мови.
Тож учні школи мають наочне уявлення, як обігрівалися та на чому готували їжу наші діди та прадіди. Адже руками педагогів та батьків інтер’єр відтворили з максимальною достовірністю: біля пічки лежать дрова, стоїть посуд, сушаться віночки з часником. Повне враження, що хоч зараз можна розпалювати вогонь та варити кулешу, хоча насправді піч за прямим призначенням не використовують. На це враження, до речі, «купилися» навіть іноземці.
— Коли фінни будували у нас новий корпус «зеленої школи», вони обійшли діючі класи, і від пічки були у справжньому захваті – повірили, що вона працює, — посміхається директор Антонівської школи № 21 Галина Лугова. Втім, слід зазначити, що в захваті від тутешніх інтер’єрів – не тільки гості та партнери з-за кордону. Нинішнього року кабінет української мови посів перше місце з-поміж кращих «навчальних осередків» у національному рейтингу Міністерства освіти України. Хоча завдячують цьому, звичайно, не тільки врятованій пічці, пейзажу з мальвами та портретами видатних співвітчизників на стіні. До історичного інтер’єру у кабінеті додали мультимедійний проектор, підключили Wi-Fi, та наситили його іншою допоміжною технікою, аби вчитися дітям було комфортно, зазначила Галина Лугова.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Фото: facebook.com Галина Лугова
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал