Каховська райрада не підтримала звернення щодо виходу Каїр з Любимівської ОТГ
“Ми не є учасниками цього процесу”.
Каховська районна рада відмовилась підтримувати звернення Горностаївської райради щодо виходу села Каїри зі складу Любимівської ОТГ і приєднання його до Горностаївської ОТГ. Таке звернення остання прийняла 27 серпня і вирішила направити його до Кабміну, Міністерства регіонального розвитку, Херсонської облдержадміністрації та облради.
— Районна рада не є учасниками добровільного об’єднання або роз’єднання громад. Більше того: якщо об’єднання передбачено діючим законодавством, то процедура роз’єднання — ні. Тому розглядати звернення колег з Горностаївської райради ми не вправі, — пояснила голова Каховської райради Тетяна Тертична.
Як повідомляв “Новий день”, останнім часом у Каїрах активно просувається ідея від’єднання від Любимівської ОТГ Каховського району та “повернення додому” — приєднання до Горностаївської ОТГ. І остання, і Горностаївська районна рада цю ідею вже підтримали. Проте наразі це не матиме жодних правових наслідків, поки на рівні держави не буде затверджений механізм виходу громади зі складу тієї чи іншої ОТГ.
— Я був проти об’єднання Любимівки з Каїрами Горностаївського району. Але це об’єднання відбулося, всупереч перспективному плану формування територій і ми почали працювати, — зазначив голова Любимівської ОТГ Сергій Коновалов.
Він заперечує звинувачення представників Каїр щодо недостатнього фінансування їх старостинського округу.
— Посудіть самі: у 2018 році від Каїр до місцевого бюджету надійшло податків і зборів на 8 млн. грн., а ми вклали в село 11 млн. грн., і це без урахування державних субвенцій. В той же час усі опитування і збори підписів щодо від’єднання від Любимівки в Каїрах проводились неправомірно. Але якщо держава затвердить механізм виходу і таке бажання висловлять самі люди — ми не будемо проти. Проте треба вивчити ситуацію, щоб не залишились скривдженими жителі інших населених пунктів нашої ОТГ, — додав Сергій Коновалов.
За словами в. о. старости Василівського старостинського округу Анатолія Горбенка, основними ініціаторами виходу Каїр стали тамтешні фермери. “Їм підвищили плату за землю, от вони й почали бунтувати і підбурювати людей. Крім того, в цьому селі до останнього залишались ніде не облікованими біля 500 га землі. Ті, хто їх обробляв, воліли залишити все “як є”, — пояснив він.
Інформацію в. о. старости підтвердив і Сергій Коновалов.
— Підвищити ставку орендної плати за землю до 12% від нормативно-грошової оцінки було вимогою керівництва Херсонської ОДА. Навряд чи вічно тримати занижені ставки могли б у тій же Горностаївці, — вважає він. — Це розуміють і деякі фермери. У мене вже є заяви від трьох орендарів, які погодились сплачувати орендну плату на рівні 12%. Чесна сплата податків дозволить наповнювати місцевий бюджет і вирішувати всі нагальні проблеми, не звертаючись до тих же фермерів з простягнутою рукою. І я вважаю, що так і має бути.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал