Капремонт школи в Горностаївському районі вийшов боком
Після зливи ходити всередині школи у Костянтинівці можна було лише з парасолькою.
Влаштовувати учням вимушені канікули і терміново рятувати шкільне майно 12 грудня довелося колективу Костянтинівської школи, що в Горностаївському районі. Через зливу напередодні будівлю навчального закладу почало заливати водою. Незадовго до цього бригада ремонтників зняла в школі покрівлю, накрила її тимчасовою плівкою, але покласти новий металопрофіль не встигла.
— Те, що ми побачили в школі не описати ніякими словами. Це просто жах! — зізналась директорка закладу Тетяна Оксенчук. — Ми ледь встигали виносити з постраждалих кабінетів техніку: і в них, і в коридорі зі стелі просто потоком лилася вода. А більше за все ми боялися, щоб не замкнуло проводку, тому довелося призупинити навчальний процес. Тепер хочемо, щоб усе це якомога скоріше закінчилось і забулося як дурний сон.
Мокрі стіни і стелі, пошкоджений лінолеум на підлозі, подекуди відвалена штукатурка — до таких наслідків призвела недбалість під час проведення капітального ремонту школи. Завершити його планувалося ще кілька років тому назад. Костянтинівський навчальний заклад збирались зробити обличчям “нової української школи”: оновленою і яскравою, з утепленими стінами, капітально відремонтованою як усередині, так і ззовні. Біля 5 мільйонів гривень як із державного, так і місцевого бюджетів на це були виділені ще у 2017 році. Однак через затягнення тендерних процедур вдалося освоїти лише меншу їх частину, а решту довелося повертати до відповідних бюджетів. В цьому році кошти виділили знов, однак з тих же причин розпочати капремонт раніше так і не вдалося.
— Ризик починати капремонт у листопаді був дуже високий: це ж не літо. Врахувати це мусили підрядники, коли вони знімали покрівлю. Вітер, сніг і дощ завершили свою “справу”. І тепер є великі сумніви в тому, чи вдасться взагалі завершити всі заплановані роботи до кінця цього року, — зізнався Костянтинівський сільський голова Олексій Кільдеров.
— Дуже пізно вони почали ремонт. Нам же обіцяли, що його робитимуть влітку. А тепер незрозуміло, що дасть усе це утеплення стін. Мене здивувало, що проект реконструкції не передбачає ремонту чотирьох аварійних порогів і цоколя: через їх ухил уся вода під час опадів постійно затікає у фундамент будівлі. Нас навіть ніхто не знайомив з самим проектом, бо ми не є замовниками цих робіт. Але до виконання першого етапу реконструкції в минулому році теж були серйозні зауваження. Тоді встигли замінити вікна, однак деякі старі все одно залишили. Я досі не можу зрозуміти чому в спортзалі з 6 вікон замінили тільки 5, чому не стали міняти вікно з боку аварійного виходу з актової зали, — не розуміє завгосп школи Оксана Тиморська.
Замовником реконструкції виступила група централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області. Договір на реконструкцію покрівлі та фасаду Костянтинівської школи був укладений 25 жовтня з переможцем публічних закупівель — херсонським ТОВ “Виробничо-комерційне підприємство “НІК”. Відповідно до нього, всі роботи мали бути завершені до 25 грудня 2018 року. Також за договором підрядник узяв на себе всі ризики, пов’язані з пошкодженням школи під час реконструкції і має їх усунути в узгоджені з замовником робіт строки.
— Всі недоліки підрядник повинен буде виправити самостійно. Замовник робіт уже звернувся до нього з відповідною вимогою, — пояснив “Новому дню” директор департаменту освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький.
Він запевнив, що ця ситуація не вплине на навчальний процес у Костянтинівській школі і діти продовжуватимуть ходити на уроки. “На жаль, ми не могли пришвидшити тендерну процедуру, тому так пізно там приступили до реконструкції. Також підрядники не встигли вчасно перекрити покрівлю. Але ситуацію там ми тримаємо під контролем”, — запевнив Євген Криницький.
Проте сільський голова Костянтинівки вважає, що на ліквідацію наслідків затоплення школи доведеться витрачати кошти і з місцевого бюджету.
— Добре, якщо підрядник усе там відбілить і пофарбує за свої кошти. Але цього не достатньо, адже в проект реконструкції не включено ремонт цоколя і чотирьох аварійних виходів, — розповів Олексій Кільдеров. — Та й всередині школа потребує осучаснення. Там треба вкладати кошти в оновлення коридорв, класів, їдальню, туалети. Тож у 2019 році вочевидь доведеться шукати на це кошти в сільському бюджеті.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал