Карантинна сесія в Херсоні: 53 мільйони депутати як від серця відірвали
Херсонські депутати таки зібралися на позачергову сесію, про доцільність якої так багато точилося розмов. Наразі медикам обласного центру, як ніколи, потрібні засоби захисту, а лікарням – реанімаційне оснащення. Потребу продиктувала ситуація із загрозою епідемії коронавірусу, що бушує в низці країн. На порядок денний потрапило питання про внесення змін до міського бюджету. Йдеться про розподіл 53 мільйонів гривень, з яких більшість – на медичну галузь. Здавалося б, розуміючи всю серйозність ситуації, міські парламентарі мали б оперативно розглянути питання і прийняти рішення, яких так очікують медики. Але як би не так! Протикоронавірусна сесія розтягнулася на добрих три години. Причин, із очевидних, декілька. З одного боку – проекти рішень екстреної сесії пройшли лише через дві комісії (бюджетну і медичну) і, схоже, не всі депутати розуміли, за що голосується, скільки, з яких статей, куди спрямовується. З іншого – фактор піару, його ніхто не відміняв. У залі було достатньо телекамер і засідання транслювалося в прямому ефірі в інтернеті. От обранці й дебатували, по суті і навпаки…
Каменем спотикання стала пропозиція про перерозподіл коштів, зекономлених на карантині. Мова про гроші зі статті на харчування для школярів. Оскільки діти не навчаються і школи не працюватимуть ще як мінімум місяць, низка депутатів запропонували кошти, які не підуть на закупівлю продуктів, передати до резервного фонду, щоб, у разі чого, взяти їх на потреби медицини. Проста арифметика – цього року на харчування школярів у міському бюджеті передбачено 146 мільйонів гривень. Тобто, щомісяця, не рахуючи канікул, на ці цілі в середньому витрачається 16 мільйонів. Протикоронавірусний карантин триває вже два тижні і розтягнеться майже до кінця квітня. Тобто, гроші з харчування, якого не буде, можна спокійно знімати. Так, депутат Дмитро Ільченко запропонував спрямувати до резервного фонду 46 мільйонів гривень, його колега Михайло Линецький виступав за 31 мільйон. Олег Романюк пропонував зняти 25-ть. Але пропозиції не пройшли. Далі зупинилися вже на 16 мільйонах, мовляв, ця сума найоптимальніша. Але й її «зарубали»: під час поіменного голосування більшість депутатів сказали своє «ні». Цікаво, що невикористані кошти все одно доведеться перерозподіляти, якщо не під час найближчих сесій, то в кінці року.
А 53 мільйони на протикоронавірусні заходи депутати таки виділили. Гроші зняли з інших статей – від ремонту доріг — до ЖКГ і капітального будівництва. Отож, більшість із цієї суми, майже 44 мільйони гривень, піде на закупівлю медобладнання, ліків, антисептиків для міських лікарень. Базовими у боротьбі з коронавірусом на території Херсона визначено лікарню ім. А. та О. Тропіних та лікарню ім. О.С. Лучанського. Окремо для останньої виділено ще понад 2 мільйони гривень – на завершення капремонту будівлі та встановлення ангіографічної системи. За півмільйона гривень планується закупити кисню, необхідного для надання невідкладної допомоги хворим на Covid-19, на випадок, якщо такі будуть.
Більш конкретні суми, передбачені на закупівлі, не озвучувалися. Але міський голова Володимир Миколаєнко анонсував, що створить робочу групу, яка перевірить використання коштів для медицини. Мовляв, побачив у кошторисі маски по 20 гривень, які через інтернет реалізовуються по 12 гривень 40 копійок. Уявіть собі, скільки переплатять на більш дорожчому товарі, під приводом боротьби з коронавірусом…
3 мільйони гривень спрямують на монетизовану допомогу родинам, в яких, виховуються діти пільгової категорії, у школі вони харчуються безкоштовно. Дану суму врахували до протикоронавірусних витрат, оскільки такі сім’ї опинилися в складній ситуації через карантин. Ну а далі – найцікавіше. Це гроші на дезінфекцію. І якщо виділення коштів на санобробку громадського транспорту (по 250 тис. гривень на тролейбуси і маршрутки комунального перевізника) питань не викликає, то мільйон на тротуари і дороги – це якось насторожує.
-Коли бризкають дезенфікуючими засобачи на неприбраній дорозі і «прибордюрці», то, вибачте, це просто розмазування грязюки. Це ніяка не дезінфекція, а просто відмивання бюджетних грошей, — емоційно заявила депутат Оксани Дьякова.
Чи мають міські комунальники можливості вуличної дезінфекції (відповідна техніка, спецекіпірування для персоналу) – питання. Але це вже немає значення, гроші виділили. Тепер подивимося, як продезінфікують Херсон!
Значно менші суми передбачили для районних у місті рад на благоустрій, фінансову підтримку КП «Бюро естетики», там, виявляється, теж будуть дезінфікувати, але суто зупинки, і на придбання тих же знезаражувальних засобів — міському відділу цивільного захисту.
Сама сесія, за рахунок хаотичного розгляду багатьох пропозицій і депутатських сперечань, проходила досить сумбурно. Принаймні, так виглядала її трансляція. Консолідації міським обранцям, як і раніше, бракує.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал