Кількість COVID-патрулів збільшили в Херсоні
Херсонщина залишається в «зеленій зоні», але ситуація із захворюваністю на коронавірус стає тривожною. Непроста ситуація в самому Херсоні, тут почали реєструвати понад 20 нових випадків інфікування щодоби. Саме через це обласна комісія з питань ТЕБ та НС прийняла рішення збільшити кількість COVID-патрулів у місті.
У кожну рейдову групу входять співробітники поліції, представники управління Держпродспоживслужби та органів місцевого самоврядування. COVID-патрулі на Херсонщині створили ще навесні. За даними ОДА, 147 бригад перевірили понад 17 тисяч об’єктів на предмет дотримання правил карантину. Наразі ж коронавірусна обстановка загорстрилася, як і в цілому по Україні.
«Ми бачимо, що випадки, зареєстровані в Херсоні, як правило, не пов’язані один з одним. Це може свідчити про неконтрольоване поширення коронавірусу в місцях скупчення людей. Тому зараз всі сили кидаємо на обласний центр. Завдання COVID-патрулів – роз’яснювальна робота серед населення та власників об’єктів масового відвідування, хоча й не тільки це», — розповів керівник робіт з ліквідації НС щодо COVID-19, заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан.
Цей ранок кондуктор тролейбуса Оксана Базилевич запам’ятає надовго. До «рогатого» зайшли перевіряльники. Представники COVID-патруля зафіксували, що низка пасажирів без захисних масок. На кінцевій зупинці поліція починає складати адмінматеріал.
«Стаття 44, позначка 3 КУпАП, кондуктор отримує протокол, адже не вимагала від пасажирів одягати маски. Якщо в людини немає засобу захисту або вона відмовляється його використовувати, такого пасажира висаджують. В даному випадку кондуктор допустила правопорушення у громадському транспорті», — розповів дільничний офіцер поліції Сергій Мельниченко.
Сама кондуктор виправдовується, мовляв, завжди попереджує людей про маски, але не всі її чують. Чому ж тоді такі пасажири продовжують їхати? На це запитання в жінки відповіді немає.
Пасажири без масок у громадському транспорті для Херсона звичне явище. І якщо в тролейбусі частина людей все ж дотримується правил карантину, то у випадку з маршрутками, часом більш набитими, аніж «рогаті», все значно гірше – без масок як пасажири, так і водії.
Далі COVID-патруль зазирає до ТРЦ «Фабрика». На вході охоронець вимагає надягти маску, а кожному, хто заходить, міряє температуру. Все ж наче правильно. Втім, складно довіряти результатам скринінгу, коли твоя температура виявляється 34,2… Власне, жодних претензій до торговельно-розважального центру, такими безконтактними термометрами нині користуються всюди – від ринків до шкіл. Говорять, дешеві китайські градусники неякісні, тому й дають велику похибку. До того ж не всюди вміють ними користуватися, приміром, якщо режим виставлено для повітря чи води, то вас можуть ошелешити температурою у 32 градуси…
Що ж до масок у ТРЦ – частина відвідувачів, пройшовши контроль, їх знімають або ж спускають на підборіддя. COVID-патруль підходить до кожного такого відчайдухи. Люди здивовані: а що так не можна, та є ж маска, ось же вона, у руках, або в сумці, або в кишені?… Шановна (ий), а Ви хіба не знаєте, що в Україні епідемія? Ой, ну що ви починаєте, яка там корона?… От і вся розмова.
На підборідді маску носить пекар місцевого ресторану. На зауваження, щоправда, чоловік реагує одразу. Виправдовується, що зранку в закладі порожньо, тому й вирішив — захист не потрібен. Адміністратор ресторану показує перевіряльникам меню. Ніяких книжечок, основні страви позначені на заламінованому листі, а решту клієнту просто озвучує офіціант. Такий формат меню допускається – кажуть у Держпродспоживслужбі, але краще коли використовується QR-код.
З наліпки на столі, завдяки смартфону, відвідувач зчитує інформацію і обирає страву. Така система давно працює в одному з ресторанів у центрі Херсона. Персонал не приховує – це дуже зручно, а ще – додаткова реклама для закладу. Адже клієнт має змогу залишити відгук на сайті ресторану. Втім, застосування ноу-хау не заважає персоналу порушувати. Адміністратор закладу зустрів COVID-патруль без маски, за що й отримав протокол.
Карантинних правил мало дотримуються у невеличких кафе. Зайшовши до одного з таких, перевіряльники помічають – цукор насипом і відкритий, соломинки для коктейлів незапаковані, стирчать у стакані на барній стійці. Сам бариста неохайний, без рукавичок, запевняє, що має термометр, яким щодня міряє собі температуру, але показати його так і не спромігся.
Лише за пару годин один COVID-патруль складає три протоколи про порушення карантину. Всього ж по Херсону за день оформлено 22 аналогічних адмінматеріали. Рейдові групи побували більш ніж на 150 об’єктах.
Заради справедливості хочу відзначити – карантинні норми порушують не всюди. Приміром, в одній зі шкіл Дніпровського району ми побачили і антисептики на вході, і контейнер з новими масками. У засобах захисту учні середніх та старших класів ходять на перерві, під час уроків знімають, як і прописано в рекомендаціях головного санітарного лікаря України.
Можливо, жорстке виконання правил пов’язане з тим, що в даному закладі вже зіштовхнулися з коронавірусом, хоч і не на пряму. COVID-19 виявлено в одній із музичних шкіл. Відтак клас, в якому навчаються діти, що відвідували гурток, а також кількох педагогів, відправила на самоізоляцію. Всі здали ПЛР-тести, якщо результат аналізу буде негативний, учнів переведуть з дистанційного навчання на стаціонарне – зазначає адміністрація закладу.
Марина САВЧЕНКО
фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал