Компенсації збитків підприємці так і не дочекались
«Держава нас кинула».
Попри закриті на карантин торговельні точки платити за їх оренду довелось підприємцям, які працюють в горностаївському універмазі. Давати пояснення представникам влади довелось на останній сесії районної ради.
— Будівля нашого універмагу є власністю Херсонської облспоживспілки і перебуває в оренді у районного споживчого товариства. Воно ж і надає торговельні площі в суборенду місцевим підприємцям. Дійсно, уряд приймав постанову, за якою на час карантину передбачена можливість зменшення або скасування орендної плати. Підприємці звернулись до нас з проханням вирішити це питання. Ми кілька разів запрошували керівництво районного споживтовариства. Вдалося домовитись, що облспоживспілка їм скасує на час карантину свою орендну плату. Однак для орендарів-підприємців вартість суборенди зменшилась лише на 23%. Керівництво універмагу пояснило це тим, що їм треба оплачувати зарплату бухгалтерам. Тож вони не могли звільнити підприємців від сплати за договорами суборенди, — пояснив голова Горностаївської райради Сергій Карпеченко.
За його словами, з 12 травня після скасування частини карантинних обмежень універмаг знов запрацював.
— Проте чогось вимагати від його керівництва або втручатись в їхню діяльність ми не можемо. Адже це – приватна установа, — сказав він.
Відновив свою роботу і універмаг у Каховці. Проте покупців тут поки небагато.
— Ми не вимагали орендну плату від підприємців і самі знаходились у відпустках без збереження зарплати. Але якби я знала, що держава нас так кине, ми, можливо, вчинили б якось інакше. Ми сплатили всі податки, проте ніякої підтримки так і не дочекались. І досі не розуміємо, в чому була потреба закривати такий центр як наш. Адже площа у нас велика, натовпів покупців ми не маємо. Натомість до продовольчих магазинів під час карантину справді вишукувались черги. Думаю, ми не скоро зможемо вийти на до карантинний рівень доходів, — розповіла директорка каховського ЦУМу Галина Захарченко.
Нагадаємо, що під час карантину в Україні виник скандал навколо мережі гіпермаркетів «Епіцентр» і ресторанів народного депутата від «Слуги народу» Миколи Тищенка. Попри заборону бізнес наближених до влади осіб навіть не думав припиняти свою роботу. Тож обурені підприємці почали виходити з акціями протесту.
— Влада порушила ключові базові принципи рівних можливостей. Звичайним громадянам не дозволено, а депутату, власнику великої будівельної мережі – можна, — прокоментував в інтерв’ю «Лівому берегу» київський підприємець, член руху «SafeФОП» Сергій Доротич. — Такі дії є потужним і небезпечним сигналом для всього суспільства: держава зневажає людей та підприємців. Суспільство відповідає аналогічно – починає зневажати всю систему державної влади.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал