Медреформа на Херсонщині призов зриває
Проведення весняного призову на Херсонщині і не тільки може опинитися під загрозою. Адже для визначення, чи може юнак служити в армії, йому потрібно в обов’язковому порядку пройти медичну комісію. А лікарям, котрі в ній працюють, тепер немає кому платити.
Весняний призов цього року стартує з 1 квітня. Саме в цей день фінансування медицини у рамках медреформи переходить до Національної служби здоров’я. І платитиме вона людям у білих халатах за надані конкретним пацієнтам конкретні медичні послуги. Причому в списку таких послуг участі в роботі медкомісій… немає.
Що в такому випадку робити – невідомо. Проблему обговорюють як у Києві, на рівні Генштабу України, так і в Херсоні, на рівні облдержадміністрації. Як тимчасовий вихід з ситуації, пропонують вкотре «потрусити» місцеві бюджети, аби громади профінансували роботу військово-лікарських комісій на період весняного призову. Та по-перше, у громад «гаманці» не бездонні. А по-друге, за весняним призовом прийде осінній, і до участі в ньому знову потрібно буде залучати лікарів. Котрі «на дурняк» точно не працюватимуть – у них теж є родини, які необхідно годувати.
— У Херсоні до участі в весняному призові маємо залучаємо близько чотирьох тисяч юнаків. Медкомісію з них зазвичай проходять від 1,5 до 2 тисяч чоловік. Сподіваємося, міськрада допоможе нам усе організувати – адже четвертий рік діє відповідна муніципальна програма, — розмірковує військовий комісар Херсона, полковник Олександр Зіньковський. – Однак питання не тільки в організації весняного призову. Проходити медкомісію раз на п’ять років повинні військовозобов’язані, є ще й призов офіцерів запасу. Відтак, військово-лікарська комісія повинна працювати не кілька місяців, а цілорічно. Тут залишається сподіватися тільки на те, що державна влада за участю Мінздраву таки розробить механізм оплати праці членів ВЛК. І зробить це без зайвих зволікань.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал