Миколаївка на порозі ліквідації школи: думка сільського голови
З 15 серпня нинішнього року Скадовська районна рада офіційно ліквідовує загальноосвітню школу I-II ступенів у селі Миколаївці, яке адміністративно входить до Олександрівської сільради. Що це означає для місцевої малечі? У розмові з олександрівським сільським головою Валентиною Дудченко журналіст «Нового дня» з’ясував: як тепер забезпечуватимуть право дітей населеного пункту на доступ до освіти та чим керувалася районна влада, закриваючи школу.
— Валентино Степанівно, закриття школи – результат кризової демографічної ситуації в Миколаївці?
— Згідно з архівними даними, у 2014 році у населеному пункті нараховували лише 26 дворів. Сьогодні ж їх – 125. Також достовірно відомо, що у Миколаївці мешкає більше трьохсот осіб. Тобто ми бачимо, що тенденції до зменшення населення немає. Скоріше – навпаки. Село зелене та охайне, працює будинок культури. У цьому ж приміщенні функціонує фельдшерсько-акушерський пункт, у якому працює санітарка. Аби надати миколаївцям якісну медичну допомогу, часто приїздять лікарі зі Скадовська та медсестра із сусідньої Комунарівки.
— Але ж рішення мало бути прийняте?
— На момент ліквідації у школі навчалося 23 учні. Сьогодні ж, згідно з законодавством, фінансувати функціонування навчального закладу держава готова лишень якщо у ньому навчається більше 25 осіб. Але нам дійсно прикро, що Миколаївська школа підлягає закриттю.
— Які є варіанти для подальшого навчання дітей?
— Учні Миколаївської школи відвідуватимуть Птахівську школу. Деякі ж виявили бажання перейти до Комсомольської ЗОШ.
— А як бути з іншими соціальними гарантіями для селян? Вони зберігаються?
— Власних надходжень у нас до мільйона гривень. Вже 2-й рік направляємо асигнування на соціальний захист нашого населення, допомагаємо людям коштами на поховання. Також виплачуємо допомогу інвалідам 1-ї групи, учасникам бойових дій. Прийнята програма для допомоги онкохворим громадянам на опромінення.
Робимо ямковий ремонт вулиць. Разом з тим, ми виділяємо кошти на харчування пільгових категорій дітей у школі. Фінансуємо одну одиницю працівника кухні, щоб батькам було легше харчувати своїх дітей. Також сільрада відшкодовує половину вартості оздоровлення дітей у пришкільному таборі.
— І наостанок: яке нагальне питання треба вирішити у селі найближчим часом?
— У нас існують проблеми з водонапірною баштою — вона потребує капітального ремонту. До кінця поточного місяця роботи будуть проведені. Їх приблизна вартість – до 50 тисяч гривень.
— Дякую за розмову.
Андрій СОКОВ. Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал