Мишача загроза зростає на Херсонщині
Навалу мишей, викликану теплою та малодощовою зимою, вдалося подолати далеко не всім аграріям на Херсонщини. Під час моніторингу посівів озимої пшениці, ячменю та рапсу у Бериславському та Нижньосірогозькому районах краю, фахівці Інституту зрошуваного землеробства НААН України (Херсон) виявили там до п’яти колоній цих гризунів на гектар. Тобто вже зараз культурні рослини виїдають сотні шкідників, а незабаром їх кількість може збільшитися в рази – адже вони розмножуються дуже швидко.
— Найбільше колоній мишей виявили там, де використовують технології мінімального обробітку грунту, і лепехи тракторів не руйнують мишачі нори. У Бериславському районі, приміром, бачили поля, де третину посівів уже знищили, — коментує кандидат сільськогосподарських наук, завідуючий відділом первинного та елітного насінництва Інституту зрошуваного землеробства Анатолій Влащук. – Розмноженню шкідників сприяє і мінімум опадів. Дощі не затоплюють їхні «помешкання», і вони не потерпають через підвищену вологість. Тож людині час втрутитися. Аби не втратити врожай, фермерам та сільськогосподарським підприємствам потрібно проводити додаткову обробку угідь біопрепаратами.
Втім, науковці переконані, що за допомогою обробки подолати навалу непроханих гостей на поля буде цілком можливо. Адже масштаб проблеми поки не є катастрофічним, і за вжиття необхідних заходів таким не стане. Що ж до пікового розмноження мишей, то таким для Херсонщини був сезон 1995-1996 років.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал