Музейна колекція поповнилася завдяки публікації в «Новому дні»
Будь-хто, знайомий із творчістю письменника Михайла Булгакова, із легкістю пригадає кота Бегемота з легендарного роману «Майстер і Маргарита». Котрий «нікого не чіпав, сидів і примус лагодив». Заковика, однак, у тому, що сучасне покоління читачів взагалі не має уяву, що то за чудасія – примус, і для чого він потрібен. Однак цю прогалину в знаннях незабаром зможуть заповнити відвідувачі музею історії Нової Каховки. Тут у колекції нещодавно і з’явився той самий, увічнений в літературі примус – недосконалий попередник знайомої усім нам газової плити, випущений ще понад півсторіччя тому.
— Газета «Новий день» оприлюднила наш заклик до усіх небайдужих людей поділитися старими речами, які дають уявлення про побут і життя попередніх поколінь наших земляків. На замітку в «НД» першою відгукнулася директор краєзнавчого музею з селища Горностаївка. Вона й подарувала примус – у колекції музею їх аж чотири екземпляри, от і вирішили поділитися зайвим. Цьому ми щиро вдячні, — розповідає директор музею історії Нової Каховки Віктор Васильєв. – На жаль, новокаховчани до нашого заклику поповнити музейне зібрання поставилися прохолодніше. Ні, телефонних дзвінків якраз вистачає, але співбесідники цікавляться, насамперед, скільки ми можемо заплатити за непотрібні їм артефакти. Коли ж чують, що музей – установа не комерційна, і коштів на придбання експонатів у нього немає, цікавість вони одразу втрачають, і розмова тут-таки припиняється.
Повертаючись до презентованого примусу. До експозиції музею його планують включити після завершення реставрації (отут би кіт Бегемот знадобився), десь у червні. Однак побачити, як він працює, гості все-таки не зможуть: пожежні були б проти появи у закладі культури додаткового джерела підвищеної небезпеки, та й гас тут зберігати немає де. А без гасу й примус не ввімкнути.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал