На Херсонщині підприємці перекривали трасу
Одночасно дві траси на Херсонщині виявилися заблоковані через всеукраїнську акцію протесту. Дорогу в району Шилової Балки та Антонівський міст під Херсоном перекривали представники малого бізнесу. Курсуючи пішки впоперек проїжджої частини, учасники акції сподівалися привернути увагу органів центральної влади.
Протестувальники вимагають, щоб Верховна Рада відстрочила введення касових апаратів. Із січня 2021 року в Україні таке оснащення буде обов’язковим для всіх суб’єктів торгівлі (крім ринків та лотків). Тиждень тому, коли підприємці пікетували під парламентом, звідти вийшли представники й пообіцяли, що норму з касовими апаратами відтермінують на рік. Але тільки-но протестувальники поїхали додому, голосування законопроекту нардепи провалили. Підприємці запевняють, що фіскалізація малого бізнесу знищить той як такий. Фіскалізація їм невигідна, встановлення касових апаратів вдарить по кишені.
-Це щомісячне обслуговування касового апарату, треба буде наймати бухгалтера. Плюс сам апарат коштує 5-6 тис. гривень. Потім продавцю я маю купити смартфон, куди буде завантажено програму для касового апарату, це ще понад 3 тисячі гривень, -розповів співорганізатор акції протесту Олександр Могильников.
Друга вимога протестувальників пов’язана з коронавірусними обмеженнями. Як відомо, вже незабаром в Україні запроваджується «карантин вихідного дня». А саме — в суботу та неділю працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки та АЗС. Представники малого бізнесу обурені такою вибірковістю. Вони називають це лобіюванням інтересів власників великих торговельних мереж.
-Ми не хочемо вибіркового карантину, як навесні було, коли малий бізнес закрили, а крупний працює. Хочемо працювати на рівних умовах. Ви ж розумієте, що таке «карантин вихідного дня» — залишають працювати продуктові магазини, решту закривають. Але ж супермаркети – не чисто продуктові, — розповів Олександр Могильников.
Протест на Антонівському мосту тривав 45 хвилин, з яких кожні 10-ть мітингувальники пропускали транспорт. Поліція нікого не ганяла – акція була заявлена заздалегідь.
Марина САВЧЕНКО
фото Олександра МОГИЛЬНИКОВА.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал