На Херсонщині рятувальники закривають соціальні заклади?
ПожежникиХерсонщини б’ють на сполох: більшість закладів комунальної форми власності з масовим перебуванням у них людей несуть для них загрозу. А, мовляв, стан будівель суперечить правилам техніки протипожежної безпеки. Після трагедії в одеському таборі, де внаслідок пожежі загинули троє дітей, Кабінет Міністрів України видав розпорядження про позапланову перевірку співробітниками ДСНС всіх об’єктів освіти, охорони здоров’я, відпочинку, а також будинків-інтернатів. На Херсонщині таких 956, з них — 861 загальноосвітній навчальний заклад, 56 закладів охорони здоров’я, 18 будинків для людей похилого віку та інвалідів та 21 оздоровчий заклад для дітей. За даними ГУ ДСНС у Херсонській області перевірки проводилися протягом 4 місяців. Інспекція побувала у кожному закладі даної категорії, картина з протипожежною безпекою виявилася сумною. Майже 100% керівників цих об’єктів були притягнені до адміністративної відповідальності. Але це ще квіточки. У відомстві запевняють: були змушені звернутися до суду. ГУ ДСНС області підготовлено та направлено 31 позов до Адміністративного суду про призупинення діяльності низки об’єктів. Зокрема, 7 об’єктів у Херсоні, 4 — у Білозерському, 3 — у Голопристанському, 2 — у Генічеському, по одному — в Бериславському, Великоолександрівському, Іванівському, Каланчацькому, Каховському, Нововоронцовському, Нижньосірогозькому, Новотроїцькому та Олешківському районах і 3 — у Новій Каховці. За одним із позовів вже навіть прийнято рішення про закриття закладу. Це дитсадок Дніпровської сільської ради Білозерського району. Але, скоріше за все, до замка на дверях дошкільного закладу справа не дійде, бо як тільки «рак свиснув», місцева влада кинулася виправляти ситуацію.
— Зараз ми працюємо з керівником цього дитсадка, проводимо контрольну перевірку. Є недоліки, які можна усунути без фінансових вкладень, і є недоліки, які можна усунути в плановому порядку. На сьогодні готується матеріал до суду про скасування рішення, — зазначив заступник начальника ГУ ДСНС України в Херсонській області Володимир Бєляєв.
Серед претендентів на закриття — Старозбур’ївська школа-інтернат у Голопристанському районі, Новокаховська школа-інтернат, КЗ «Дніпрянський психоневрологічний будинок-інтернат», які належать Херсонській обласній раді. Те, що роботу закладів може бути паралізована, не є таємницею для балансоутримувачів. Як зазначили в ГУ ДСНС, після перевірок попередження отримали всі РДА, райради, сільські та селищні ради, облдержадміністація, її профільні департаменти та обласна рада.
— Це об’єкти з цілодобовим перебуванням дітей, хворих людей. На 20% об’єктів джерела протипожежного водопостачання знаходяться у несправному стані. Щоб не було потім питань до пожежної служби, яка нібито приїхала на місце надзвичайної події без води. Хочу сказати, що запас води, який є у пожежному авто, використовується за 3 хвилини, далі машина підключається на джерела протипожежного постачання. Зверталася також увага на стан електромережі, наявність пластикової вагонки на шляхах евакуації, ширину дверних отворів, водонапірні башти у сільській місцевості, — розповідає Дмитро Остапенко, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС.
У ході перевірки виявили й загрозу, яку несуть шкільні підвали та тири. Приміщення захаращені непотребом, який сюди виносять і складають після ремонту. То ж частину судових позовів подано з вимогою закриття окремих приміщень, а не закладів.
З позитивного — після перевірок Херсонська міськрада виділила на першочергові протипожежні заходи 1 млн. 700 тис. гривень. Насамперед, на ремонт електромереж у комунальних закладах та гідрантів, розташованих поряд.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал