На Херсонщині з’явилася європейська школа
Селище міського типу Нововоронцовка – адмінцентр одного з найвіддаленіших районів Херсонщини, котрий межує з Дніпропетровською областю. Принаймні з висоти IV поверху місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 як на долоні видно Каховське водосховище та найближчі села сусідів. Здобувати шкільну освіту саме сюди невипадково їздять діти з Мар’янського, з гордістю відзначають житлі селища, коли запитуєш про родзинки їхнього населеного пункту. Мовляв, і рівень знань високий, і умови навчання створені такі, що позаздрять навіть взірцеві школи обласних центрів. Щоправда, як і скрізь, через демографічну кризу та масовий відтік молоді з сільської місцевості, заклад наповнений лише наполовину від своєї потужності – 500 учнів на 4 просторі поверхи великої шкільної будівлі.
На пам’яті вчителів, учнів та їхніх батьків пережиті непрості часи, коли кілька років тому внаслідок катаклізмів, що сталися глибокої осені під час перекриття даху школи найнятим підрядником, – тоді негода завдала масштабної шкоди верхньому поверху. Класні кімнати, кабінети та коридор жахливо затекли під час злив і тривалий час перебували в аварійному стані. Це зумовило припинення навчального процесу на поверсі. Навіть коли дах уже встановили, жалюгідний вигляд того, що накоїли «форс-мажорні» обставини, не вселяли оптимізму, що колись школі можна буде повернути знищене та відшкодувати заподіяні втрати, розповідає начальник відділу освіти Нововоронцовської райдержадміністрації Тетяна Фоменко.
Торік нове життя вдихнув у навчальний заклад депутат обласної ради, відомий меценат та підприємець Ігор Колихаєв. Капітальний ремонт у ЗОШ №1, яка відзначила свій піввіковий ювілей, став одним з масштабніших його благодійних проектів. Після повної реконструкції даху будівлі з ініціативи бізнесмена та за його кошти було повністю реконструйовано поверх та закуплено нові меблі, мультимедійне обладнання в кожен клас, придбані сучасні кабінети фізики та хімії, облаштовано ще одну вчительську для зручності педагогів. Подарований меценатом надсучасний лінгафонний клас для вивчення іноземних мов, яким із задоволенням користуються учні, є на озброєнні хіба що в столичних гімназіях, з гордістю розповідають учні та освітяни. А ще капітально реконструйовано від підлоги до стелі та по-сучасному дизайнерськи оздоблено на І поверсі величезну залу, яка одночасно служить школі і їдальнею, і актовою залою, розповідає директор навчального закладу Олена Семеліт. Тут теж усе нове – меблі, сценічне оформлення, музичне устаткування для проведення святкових заходів, урочистих лінійок, тематичних вечорів. Сучасне кухонне обладнання та відремонтований харчоблок суттєво полегшили роботу головному кухарю Тетяні Донець та її помічниці Вікторії Гаркуші. Тут і новенькі жарова шафа та електроплити, і величезні холодильні камери та витяжки, а ще тісто-змішувач та картоплечистка.
Нині завдяки меценату в школі повністю замінене сантехнічне обладнання та зроблено капітальний ремонт у санвузлах. Окрім якісного кахлю, сантехніки, кабінок, встановлено сенсорні крани та сушарки для рук, розповідає шкільний завгосп Володимир Годун, який під час ремонтних робіт мусив і днювати, й ночувати на об’єкті, адже працює в школі понад 13 років, тож до дрібниць знає все.
Отже дітлахи тепер мають усе найкраще й неймовірно вдячні небайдужому представнику соціально відповідального бізнесу. Його коштом викладено й майже півтисячі квадратних метрів тротуарної плитки – нині бруківкою вкрито величезне шкільне подвір’я, мостіння навколо будівлі та навіть тротуари, що ведуть до школи. А ще в навчальному закладі нарешті з’явився паркан, за яким видно розбиті з природного каміння клумби, котрі чекають весни та висадки квітників – над ними вже сьогодні працюють дизайнери.
Однак і це ще не межа польоту фантазії та бажанню допомогти школі й надалі здобувати нове обличчя з боку мецената. У спільних планах взятися за реконструкцію вестибюлю та спортивної зали.
«Діти повинні з раннього віку бачити не те, що недоруйноване часом, а долучатися до прекрасного, створеного з любов’ю та повагою до оточуючих. Любити і берегти те, що з’являється в селищі завдяки небайдужим людям і вносити в прекрасне щось своє, посильне. Пишатися своєю домівкою та примножувати зроблене, щоб не тікати з сільської місцевості в місто, а розбудовувати життя тут», – такі відгуки ми почули від перехожих на вулиці біля будівлі школи. А ще так хочеться, аби вкладені багато сотень тисяч гривень одним з благодійників поверталися сторицею від учнів гарним навчанням та бажанням оволодівати новими знаннями, а від педагогів – справді європейського рівня та якості навчанням, бажанням зростити гідне підростаюче покоління, яке б розбудовувало сильну та незалежну державу. «Ігор Колихаєв невипадково оздобив шкільні коридори портретами корифеїв світової науки та гігантськими фотошпалерами із зображенням казкових пейзажів столиць світу, – розповідає директор школи. – Він зробив ці світлини сам, подорожуючи країнами і вивчаючи їх неосяжний досвід для розвитку свого бізнесу. І нині він переконаний, що ми здатні досягти такого ж рівня – варто тільки правильно ставити цілі й досягати їх. Для наших вихованців це вкрай важливо – не тільки споглядати, а й творити власними руками».
Звісно, хотілося б, щоб до добрих справ підключалися й інші, передусім – представники місцевого бізнесу, аграрії. У школі завдяки зусиллям народного депутата Івана Вінника та залученим ним коштам з державного бюджету утеплено будівлю навчального закладу, замінено вікна, замінено систему опалення. Однак до європейського рівня ще належить довести решту поверхів школи, яка сьогодні має усі підстави в умовах реформи освіти стати опорним навчальним закладом у районі.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал