На Херсонщині брехня вклала посадовця на лікарняне ліжко
Побрехеньки і правда
Звинувачення у корупції нині «ходовий товар», якщо хочеться звести рахунки із чиновником. Навіть у тому випадку, коли цю корупцію «з пальця висмоктали». От і секретаря Чаплинської селищної ради на Херсонщині Ірину Котик місцеві організатори «скидання компромату» намагаються перетворити на таку собі затяту корупціонерку. Мовляв, у вигляді хабаря надала власну квартиру нещодавно призначеному голові Чаплинської райдержадміністрації Володимиру Галицькому. І понеслося: брудні плітки, підтасування фактів завідомо тенденційне обговорення в Інтернеті, кулуарні побрехеньки деяких колег-депутатів. Газета «Новий день» не могла оминути «гарячої» теми: журналісти виїхали до Чаплинки, аби вивчити документи й узяти коментарі усіх діючих осіб скандалу.
Насамперед: а чи була квартира? І була, і є. А саме: ще в травні позаминулого року секретар Чаплинської селищної ради Ірина Котик звернулася до житлово-побутової комісії ради із заявою про надання службового житла. Комісія заяву розглянула, й проголосувала за те, щоб її задовольнити. Голова житлово-побутової комісії Вадим Поліщук наголошує: Ірина Котик чесно відпрацювала на громаду понад десять років, і ніколи не мала власного життя – мешкала із чоловіком у старій маминій хатині. Тож мала і законне право на власний дах над головою, і можливість його отримати. Адже Чаплинська селищна рада у вигляді відшкодування пайового внеску отримала чотири квартири в недобудованій житловій пятиповерхівці на вулиці Грушевського,89, яка стояла пусткою чверть століття. Дві з них віддали сімейним лікарям, одну – архітектору, і однокімнатні «апартаменти» житловою площею 18,8 квадратних метрів отримала Ірина Котик із чоловіком. До чого тут очільник району Володимир Галицький, ми в нього й запитали. І от що почули.
Репутацію у ванні прагнуть втопити
- Головою Чаплинської райдержадміністрації мене призначили 29 листопада 2019 року. До того в Чаплинському районі не мешкав, і свого будинку чи квартири тут зроду не мав. Як переїхав, спершу жив то в Херсоні, то в Каховці, і шукав нерухомість в оренду. Та це виявилося складно: адже під Чаплинкою будують велику вітроелектростанцію, і багато вільного житла орендують робітники. Тож найдешевша квартира коштує п’ятсот гривень на добу, а з моєю зарплатою у тринадцять тисяч гривень на місяць я таких витрат дозволити собі не можу, — розповідає Володимир Петрович. – Тому орендував за договором лише кімнату у двокімнатній квартирі. Але там триває ремонт, тож із побутовими зручностями складно. Розповів про свою проблему Ірині Котик, котру знаю давно. Вона й запропонувала свою допомогу в разі потреби. Ніяких договорів з нею не підписував, та й про гроші навіть не йшлося.
- Володимира Галицького знаю вже кілька років — каже Ірина Котик. Його призначення у Чаплинку стало для мене несподіванкою. Я не розумію, для чого пліткарі «зробили з мухи слона», але дарма це для мене не минулося. Все життя жила по совісті, і коли пліткарі стали звинувачувати мене у можливих і неможливих злочинах, сприйняла це дуже тяжко – сама потрапила до районної лікарні із нападом стенокардії після нервового зриву.
«Нема чого пащекувати»
Про «наїзд» на свого колегу вже знають і депутати, і працівники апарату Чаплинської ОТГ. Радості від того, що репутацію порядної людини «втоптали у грязюку», вхопившись за дріб’язковий привід, у них немає – адже кожен може уявити себе на місці Ірини Іванівни. Голова Чаплинської ОТГ Олексій Фаустов, приміром, налаштований однозначно: « Я сам, коли служив начальником відділу міліції у Горностаївському районі Херсонщини, змушений був жити буквально у своєму кабінеті. Тож розумію і співчуваю Володимиру Галицькому, котрий тепер опинився у такій же скруті.
Не треба «підставляти» держслужбовців
Для мешканців Чаплинки не секрет, чому історія з «корупційною ванною» набула такого розголосу саме зараз. Адже незабаром вибори до органів місцевого самоврядування в Україні, і діючих депутатів навіть у маленькому селищі є охочі очорнити, аби голосів за них віддавали менше – конкуренцію ніхто ж не відміняв. Надто на людей з команди діючого голови ОТГ Олексія Фаустова. Та варто зазначити, що й приводів до таких розмов не було б, якби держава заздалегідь потурбувалася про створення нормальних умов життя для тих, хто їй служить, а не «підставляла» їх під звинувачення у корупції.
Звісно, голови райдержадміністрацій у нас міняються часто, і для всіх купувати нерухомість — ніяких бюджетів не вистачить. Але цілком можливо, наприклад, купити службове житло, надаючи його тим же поліцейським керівникам, податківцям, головам РДА. Прибув у рамках кадрової ротації – отримуй ключі й справляй новосілля. Перевівся до іншого району, тож виселяйся, а на новому місці отримуй нове житло, тільки без можливості його приватизації
Анатолій ЖУПИНА.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал