На Херсонщині вимагають відкрити дитячі табори
Карантин в Україні продовжено до 31 липня, причому із посиленням. Таке рішення державної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням прем’єра розбило всі сподівання представників сфери дитячого оздоровлення. Виходить, як мінімум місяць спеціалізовані заклади на узбережжях залишатимуться на замку. Персонал дитячих таборів сьогодні влаштував акцію протесту під стінами «білого будинку». Від керівництва області вимагають включитися в ситуацію.
Скадовськ, Генічеськ, Залізний Порт, Лазурне. Саме звідси приїхали керівники та персонал дитячих таборів. Об’єдналися, бо мають спільну проблему – зірваний сезон. Мовляв, можна зрозуміти, що пандемія, карантин і все таке. Але виходить, що є подвійні стандарти – повні пляжі відпочивальників з малечею у Залізному Порту та на Арабатці, і пансіонати для них відкриті, а от сертифіковані дитячі заклади під табу.
-Це просто якась колізія. База відпочинку, там, де нема норм і такої кількості перевірок, може прийняти дітей. Спеціалізовані оздоровчі заклади, які системно готуються сезону, проходять 10-12 перевірок, роботу розпочати не можуть. Ми, до речі єдині об’єкти тимчасового розміщення, де всі співробітники мають санітарні крижки. У нас закрита територія, сторонні люди не можуть туди потрапити, але чомусь нам кажуть «ні», — не приховує обурення директор Скадовського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Бригантина» Сергій Куликовський.
На Херсонщині розташовано близько сотні дитячих оздоровчих закладів. В одному тільки Скадовському районі їх 26. Затяжний карантин вже позначився на фінансовій спроможності 8 таборів, які цього сезону вже точно не запрацюють. А от у 18-ти ще жевріє надія на відкриття. Протестувальники кажуть – якщо влада рішення не перегляне, вже наступного року Україні слід чекати колапсу у галузі дитячого оздоровлення. Позаяк 90% таборів приватні, які існують на самоокупності, без державної підтримки. Не заробивши в цьому сезоні, власники не зможуть вкластися в наступний. До того ж втратиться кадрова база. Персонал, який збирався роками, вже їде працювати за кордон. І це навіть не сотні, а десятки тисяч робочих місць, які Херсонщина втратить. Так само втратить і податки, які заклади дитячого відпочинку завжди сплачують у повному обсязі.
Та страждають не лише власники і персонал таборів, а й малеча, головно представники найвразливіших категорій. Якщо частина родин таки знайде можливість повезти бодай на декілька днів свої чада на море, то дітям з малозабезпечених сімей, дітям учасників АТО, сиротам і т.д. про нього залишиться хіба-що мріяти. При тому, що відпочинок для пільговиків передбачений бюджетом, гроші на це виділені, тендери через PROZORRO підприємцями виграні… То й що? Табори закриті.
Разом із тим, самі представники сфери дитячого оздоровлення кажуть, що поки не готові приймати малечу зі Львівщини, Закарпаття, Київщини… Все ж там лютує коронавірус. Але ж на Херсонщині, Миколаївщині, у Запорізькій області ситуація спокійна — мінімум випадків COVID-19, зафіксованих за увесь період пандемії. То чому б не дозволити відпочинок дітям із цих регіонів – не розуміють у таборах.
У Херсонській ОДА з такою позицією частково погоджуються. Очільник області Юрій Гусєв відправив звернення до Кабміну. У ньому просить відкрити оздоровчі заклади хоча б для дітей Херсонщини. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко начебто теж не проти цього, але просить зачекати ще тиждень.
-Від себе можу додати, я його підтримую це звернення лише в тому компоненті, який стосується дітей-мешканців нашої області. Кількість офіційно підтверджених випадків COVID-19 на Херсонщині нам дозволяє це зробити. Остання наша розмова з Віктором Ляшком з цього приводу дає сподівання на отримання відповідної постанови. Після перевірок із залученням фахівців Держпродспоживслужби можна спокійно починати працювати. Але, на жаль, ситуація дуже непередбачувана. Тому прошу керівників закладів виконувати все, що буде прописано, щоб ми, борони Боже, не повернулися до жорсткого карантину, — розповів керівник обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної ситуації, пов’язаної з COVID-19 Юрій Ромаскевич.
До прийому туристів підготувалися в обласному Департаменті здоров’я. Як розповів його очільник Віктор Короленко, дві базові лікарні, Генічеську та Скадовську, свого часу виділені для боротьби з COVID-19, переводять на обслуговування відпочивальників. Дизентерія, сальмонельоз та інші недуги можуть спіткати приїжджих, тож для лікування таких пацієнтів обладнали як дитячі, так і звичайні відділення.
Марина САВЧЕНКО
фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал