На Херсонщині залишиться 5 районів і 49 ОТГ
Верховна Рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів.
По одній ОТГ в нинішніх межах Генічеського і Новотроїцького району в Херсонській області залишили народні депутати України. Про це йдеться в «Проєкті постанови про утворення та ліквідацію районів», ухваленою Верховною Радою 17 липня.
Згідно цього документу кількість районів в Україні зменшиться з 490 до 136. Спочатку їх пропонували утворити 129.
Проти постанови виступила більшість фракцій. Зокрема, лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що в разі ухвалення документа буде оскаржувати його в Конституційному Суді, оскільки він порушує статті Основного закону.
За проголосували тільки «Слуга народу» і «Довіра», а також деякі позафракційні депутати. Під час голосування в сесійній залі присутні кричали: «Ганьба!»
Згідно з Постановою, межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.
Постановою ліквідовані всі райони в областях за чинним на сьогодні адміністративно-територіальним поділом. У тому числі на території незаконно анексованого Росією Криму.
Крім того, в документі зазначено, що вибори депутатів районних рад у ліквідованих районах не проводяться. Повноваження депутатів цих райрад припиняються в день набуття повноважень депутатів нових районних рад, обраних на перших виборах 25 жовтня 2020 року.
На території Херсонщини в останній момент вирішили збільшити кількість районів з трьох до п’яти. Таким чином, область буде поділена на Херсонський, Скадовський, Бериславський, Генічеський і Каховський (з центром у Новій Каховці) райони.
Загальну кількість ОТГ Верховна Рада вирішила не змінювати. Їх в області залишиться 49, як і передбачалось діючим перспективним планом формування територій громад.
До нового Генічеського району увійде лише чотири ОТГ: Генічеська міська, Іванівська, Нижньосірогозька і Новотроїцька селищні громади.
До Каховського району увійдуть громади, які на сьогодні знаходяться в Каховському, Чаплинському, Горностаївському, Великолепетиському і Верхньорогачицькому районах, а також на території Новокаховської міськради.
Новий Скадовський район включатиме громади нинішніх Скадовського, Голопристанського і Каланчацького районів.
До нового Бериславського району увійдуть також громади з Нововоронцовського, Високопільського і Великоолександрівського районів. А до Херсонського – громади Херсонської міськради, Білозерського і Олешківського районів.
— Це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому. Не скажу, що це ідеальний варіант нового адмінтерустрою, але без цього ми не побачимо, які ще кроки зробити для продовження реформи, — прокоментував заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
За його словами, новий адмінтерустрій субрегіонального рівня дозволить державі налагодити ефективнішу роботу державної виконавчої влади на місцях.
Нагадаємо, що проєкти майбутніх районів були оприлюднені Міністерством громад і територій у червні 2020 року. Усі пропозиції щодо районів пройшли громадські та експертні обговорення.
З різкою критикою проєкту постанови про ліквідацію та утворення районів виступали міські голови України, жителі і керівники громад Щасливцевого Генічеського району і Новотроїцького району. Проте їхні вимоги народні обранці проігнорували.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал