На власному піарі Новокаховська міськрада вирішила зекономити
Водночас тут задумались над створенням муніципального телебачення.
Суттєво скоротити бюджетні витрати на програму висвітлення своєї діяльності комунальним підприємством “Новокаховська міська радіоорганізація” вирішила Новокаховська міськрада. Напередодні нового року вона скоротила загальний обсяг фінансування програми на 2020-2022 роки майже на 1,5 млн грн — з 5,34 до 3,8 млн грн.
Водночас депутати поставили перед радіоорганізацією кілька вимог: припинити діяльність інтернет-сайту “Радіо Нова Каховка” до 15 січня 2021 року, а також розробити та надати бізнес план розвитку свого підприємства не пізніше 1 березня.
Як вказано в рішенні міськради, на утримання та надання послуг з бюджету громади в 2020 році радіоорганізації передбачили майже 820 тис. грн. Ще 964 тис. грн комунальне підприємство отримало за інформаційні послуги. Частину цих коштів — майже 270 тис. грн — міськрада виділила незадовго до місцевих виборів 25 жовтня.
— Це не для піару, а для нормального інформування населення, — пояснив тоді міський голова Володимир Коваленко.
Тодішня опозиція, представники якої зараз обрані депутатами міськради восьмого скликання, завжди нещадно критикували міського голову за величезні витрати з місцевого бюджету на безоплатну щотижневу газету “Говорить Нова Каховка”, яку видає радіоорганізація та фінансування кількох місцевих інтернет сайтів.
Судячи з усього, подібна традиція продовжиться і в цьому році. 13 січня виконком Новокаховської міськради оголосив про проведення тендеру на надання “послуг з розповсюдження матеріалів з висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування на електронних інформаційних ресурсах” очікуваною вартістю 198 тис. грн. Як вказано у вимогах, оприлюднених на порталі “Прозорро”, інтернет видання повинно “висвітлювати впродовж останніх 2 років 90% контенту офіційного сайту Новокаховської громади та мати досвід обопільного використання інформаційних матеріалів”, не менше як 50% свого контенту подавати про події в громаді, діяльність міського голови та інших посадовців і депутатів, а також мати реєстрацію в місцевому відділенні податкової служби. Очевидно, що такі вимоги значно скоротять шанси на перемогу у тендері незалежними онлайн виданнями і збільшать їх тим, хто й раніше активно висвітлював діяльність місцевого керівництва коштом платників податків.
13 січня виконком міськради також оголосив тендер на послуги з обробки даних для розміщення у стрічці новин, що транслюється на порталі ukr.net вартістю 108 тис. грн.
Не планують відмовлятись від висвітлення своєї діяльності й самі посадовці Новокаховської міськради. Як розповів Володимир Коваленко, керівнику радіоорганізації нещодавно поставили завдання збільшити обсяг місцевого FM-радіомовлення і підрахувати, скільки потрібно коштів для закупівлі радіоприймачів для малозахищених верств населення.
— Ми маємо компенсувати втрату дротового радіомовлення, який знищив “Укртелеком”. У Новокаховській громаді було 3700 користувачів радіо в сільській місцевості. Тому потрібно через управління праці та соцзахисту закупити приймачі і вручити їх тим, хто не в змозі їх придбати самостійно, — сказав міський голова.
Також він натякнув про необхідність створення в Новій Каховці муніципального телемовлення.
— У нас нема телебачення. Так, це не скоро станеться, але потрібно його запроваджувати. У Великій Лепетисі воно є, у Каховці є. У нас нема. Це неправильно, — пояснив Володимир Коваленко.
P.S. Муніципальне телемовлення у Каховці насправді відсутнє. Міський голова Нової Каховки, вочевидь, мав на увазі відкриту у 2017 році школу кіно і телебачення “Студія КіТ”, що підпорядкована місцевому управлінню культури та туризму.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал