Навіщо Херсону кризовий центр?
«Жорстокості немає виправдань!», «Б’є, бо може! Тож зупиніть!», «Байдужість вбиває» — з такими плакатами у руках у Херсоні пікетували захисники прав жінок. До будівлі міської ради, де от-от мала розпочатися сесія, активісти прийшли з вимогою відкриття Кризового центру для жертв домашнього насильства. Відповідну петицію підписали 30 громадських організацій та ініціативних груп. За даними учасників акції, за 10 місяців року до херсонської поліції надійшло понад 3300 звернень від жертв домашнього насильства. Активісти впевнені: насправді постраждалих значно більше, адже нерідко жінки бояться навіть заїкатися про постійні образи у родині. Крім того, в Україні жертви домашніх тиранів зазвичай не бачать сенсу шукати захисту в органах правопорядку. За законодавством поліція не може утримувати кривдника — домашнього агресора — у відділку більш ніж 3 години. І він, не встигнувши за цей час навіть протверезіти, благополучно повертається до своєї жертви… Тож Кризовий центр Херсону просто необхідний, стверджують пікетувальники.
— Ми хочемо, щоб депутати нас почули, тому прийшли сьогодні перед сесією нагадати їм, що вони повинні вирішувати проблеми громади, а не свої власні. Кризовий центр — це місце тимчасового перебування жінки, яка потерпіла від насильства. І там вона має отримати, зокрема, психологічну допомогу. Але міські депутати навіть не хочуть виділити приміщення, яке вже готовий відремонтувати, обладнати, а ще — перший рік утримувати Фонд народонаселення ООН, — розповіла громадська активістка Лариса Польська.
Із початком пленарного засідання сесії пікетувальники з плакатами перемістилися у велику залу міськради, де закликали обранців включити у порядок денний питання створення Кризового центру. Однак депутати вирішили, що такий орган для Херсона буде недоцільним, і просто внесли у статут міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пункт щодо профілактики домашнього насильства.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал