«Не впізнати нині степову Мар’янівку»
Актуальне інтерв’ю
Генеральний директор ТОВ «Агробізнес», що у Каховському районі, депутат Таврійської ОТГ, кандидат економічних наук Едуард Репілевський ще задовго до початку робочого дня був у своєму затишному кабінеті, який поєднує у собі діловий стиль і неповторний дизайн. Господар запропонував перенести заплановану зустріч у весняне поле, яке вже пробудилося від співу птахів, звуків тракторних моторів. На плантації кукурудзи чітко вимальовувалися рівні рядочки ніжно-зелених рослин. Край поля і відбулася наша розмова.
— Едуарде Вікторовичу, які роботи зараз тривають у полі? Що робиться для одержання високих і сталих урожаїв?
— Добре пам’ятаючи народне прислів’я, що весняний день рік годує, ми ретельно підготувалися до виходу в поле. Незважаючи на те, що весна цього року завітала до нас на 10 днів раніше звичайного, завдяки професіоналізму й майстерності механізаторів нам вдалося виконати увесь комплекс робіт за 20 робочих днів. Звичайно, без наявності нової високотехнологічної техніки, зокрема сівалок для посіву просапних і зернових культур, це зробити було б неможливо.
Тепер робимо усе для того, щоб одержати високий урожай кукурудзи на зерно, сої, соняшнику. Для того, щоб рослини нормально розвивалися, вже придбано засоби захисту та догляду за ними. Вдень і вночі над посівами йдуть рукотворні дощі.
— Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, ТОВ «Агробізнес» міцно стоїть на ногах. На чому базується тактика і стратегія успіху?
— Людський фактор — ось найголовніший фактор успіху. Господарство повністю забезпечене добре підготовленими кадрами спеціалістів: 40 з яких трактористи-машиністи, 18 — водії, 4 — електрозварники та інші. Треба відзначити, що 60 відсотків з них — це працьовита і енергійна молодь, яка гідно наслідує своїх батьків, свято зберігаючи їх традиції. Нині у господарстві створено 180 робочих місць, а ще 2—3 роки тому налічувалося 80. Попри те, що податкове навантаження на 1 га орендованої ріллі зростає і зараз становить у гривнях 5 351,99, середньомісячна зарплата на одного працівника складає нині 7856,85 гривень. Господарство сплачує податки, вишукує кошти на розвиток. Для прикладу, автомобільні перевезення, будівництво ведуться своїми силами. У нас діє повний соціальний пакет, який включає оплату лікарняних листів та пільгових путівок на відпочинок. Наші працівники, їхні діти безкоштовно займаються у спортивному клубі «Меліоратор», вже восени відкриється чудовий сільський стадіон. Широким попитом у місцевого населення користується хліб, кондитерські вироби, асортимент яких постійно розширюється і виготовлені вони з високоякісного борошна власного виробництва. У їдальні селян частують безкоштовними висококалорійними обідами, а у щойно відкритому кафе з оригінальним, естетичним оформленням, відвідувачам пропонують освіжаючі вітамінізовані напої, делікатесні страви.
Сьогодні не впізнати степової Мар’янівки, яку ще зовсім недавно вважали неперспективним селом. Тепер його газифіковано, зроблено добротний ремонт ФАПу та двоповерхової школи, бібліотеки, клубу, в якому почали працювати гуртки художньої самодіяльності. Радує, що люди стали повертатися до села, а молодь не покидає рідні домівки, залишається працювати на своїй землі.
— Яка техніка і нові прогресивні технології з’явилися на полях господарства?
— Без перебільшення скажу, що майже щороку у господарстві впроваджуються новітні агротехнології, висіваються високоврожайні елітні сорти культур, на полях працює лише високопродуктивна, багатофункціональна техніка, яка використовується у розвинутих країнах світу. Зараз, на місці зношених дощувальних машин «Фрегатів», які відпрацювали понад 40 років, вже змонтовано 8 суперсучасних «Зиматиків». Це дозволяє економити воду, проводити своєчасні та ефективні поливи. Координацію роботи цих машин через інтернет здійснює одна людина. Крім того, на площах, де — 22 гектари неможливо застосовувати дощувальну техніку, впроваджено підземне і крапельне зрошення, — 340 гектарів.
Ще про дві новинки. Вже другий рік ефективно діє програма «Агроофіс», завдяки якій управління усією технікою у полі здійснюється в системі он-лайн. Це дає можливість оперативно приймати рішення для проведення різних агротехнологічних прийомів. Значний обсяг роботи виконує лабораторія агрохімічного аналізу ґрунтів і рослин. Агрономічна служба господарства постійно одержує інформацію про те, на яке поле необхідно вносити ті чи інші добрива. Також здійснюється контроль за розвитком посівів, визначаються і попереджуються хвороби рослин.
— Які задумки, проекти буде втілено в життя вже незабаром?
— У нинішньому році вирішили взятися за нову для нас справу. З ТОВ «Компанія «Молочний стандарт» укладено договір на будівництво ферми, де буде утримуватися 200 голів кіз. Науково-методичний супровід здійснюватимуть спеціалісти інституту тваринництва «Асканія-Нова». Сучасне підприємство вироблятиме з овечого молока продукти для здорового харчування населення: різноманітні йогурти, бринзу, м’які і тверді сири.
— Едуарде Вікторовичу, які події, що відбуваються у нашому суспільстві, непокоять Вас найбільше? Що, на Вашу думку, треба зробити, аби подолати їх?
— Мене, як і моїх співвітчизників, хвилює те, що останнім часом все більше українців у пошуках свого щастя, кращої долі полишають свою країну. За даними статистики щомісяця за кордон виїжджає 100 тисяч людей працездатного віку. Хто ж буде трудитися на українській, родючій, Богом даній землі?
Усім товаровиробникам, підприємцям нарешті треба затямити, що без людей, їх праці, вони нічого не варті. Настав час виплачувати трудівникам гідну зарплату, створювати усі необхідні умови для високопродуктивної праці і змістовного відпочинку. Як це робиться у ТОВ «Агробізнес». І тоді не буде жодного бажаючого виїжджати за кордон на заробітки. Я постійно говорю, що бути українцем — значить бути патріотом у своїх конкретних справах, у служінні людям і Вітчизні, своїй рідній землі, всіляко сприяти її розвитку і захисту. Нехай до нас в Україну, приїжджають за досвідом люди з інших країн і заздрять нашим успіхам.
Володимир МЕНИСЕНКО,
спеціальний кореспондент «Нового дня».
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал