Нові можливості розвитку для нових об’єднаних територіальних громад
Яка роль влади, бізнесу, молоді й самої громадськості в економічному розвитку громад? Які існують можливості для покращення економіки регіонів? Як залучати фінансуваня і технічну допомогу для утворених об’єднаних територіальних громад? Почути відповіді на ці та інші питання, а також напрацювати рішення сталого місцевого економічного розвитку представники різних ОТГ мали можливість на дводенному форумі «DOBRE BOOST: Розвиток громад та їх економіки для об’єднаних територіальних громад Херсонської області», що відбувся 12—13 грудня у Новій Каховці. Його було організовано агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks і Одеським національним економічним університетом в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
— Часто ми називаємо занадто галасливих людей «міськими божевільними»: вони багатьом «заважають жити», щось там собі кричать. Але насправді це супер. Бо такі люди якраз підбурюють інших і активізують населення. Без них громада буде, як мертве болото, — звернувся до присутніх директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей. — Так, ці люди бувають недостатньо адекватними, вони часом не здатні давати рішень????. Проте сам факт того, що вони є, що вони небайдужі, що порушують різні питання — то є мегасупер і чим більше їх у вас у громаді, особливо молодих, тим краще для громади. Тим більше для громади невеликої. Бо чим більше адекватніших лідерів може генерувати і пропонувати рішення на рівні влади, тим краще для розвитку суспільства.
Під час форуму учасники напрацювали проекти економічного розвитку, що відповідають стратегіям розвитку їх громад. До речі, сам форум став першим із низки заходів, спрямованих на допомогу громадам Херсонщини у підготовці проектів з місцевого економічного розвитку. «У 2018 році ми будемо проводити навчальні заходи, аби надати громадам розуміння, як аналізувати власні наявні у них ресурси, як створювати економічний профіль громади і обирати інструменти економічного розвитку. Ми допоможемо їм отримати практичні знання і навички з підготовки плану заходів із реалізації стратегії місцевого економічного розвитку. Також наша команда разом із представниками Одеського національного економічного університету здійснить по два виїзди до самих ОТГ, аби допомогти їм безпосередньо на місцях», — додав Володимир Воробей.
— Я займався бізнесом 20 років і завжди ставився до влади не дуже добре. Було непогано, коли вона просто не заважала. У багатьох бізнесменів і сьогодні існує таке ставлення, — поділився своїм досвідом скадовський міський голова Олександр Яковлєв. — Насправді у влади повинна бути мета — створювати умови для розвитку бізнесу і середовище, в якому люди почувалися б комфортно. Приміром, у Скадовську завжди в літній сезон активно використовувалися торговельні місця біля моря, а бізнесменів традиційно лякали умови, на яких вони зможуть їх отримати. Ми почали з того, що вирішили провести відкритий конкурс для всіх бажаючих. І місто почало отримувати від цього значно більші кошти: якщо раніше це було десь 500 тис. грн., то вже у 2016-му — 1,5 млн. грн., а цього року близько 1,7 млн. грн. При цьому ми пообіцяли бізнесу, що ці кошти вкладатимемо в розвиток самої набережної, що вони повертатимуться туди у вигляді нових тротуарів, об’єктів інфраструктури. Наша ініціатива сподобалася і вже почала приносити свої результати.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал